Monitor nie reaguje na kartę graficzną

Witam.

Mam pewien problem, a mianowicie. Parę dni temu wyłączyłem komputer, a na drugi dzień, gdy go włączyłem to monitor nie reagował na kartę graficzną. Jest on w 100% sprawny, gdyż sprawdzałem go podłączając do niego PS4, a także zintegrowana kartę graficzną. Kartę graficzną oraz zasilacz testowałem u znajomego i też wszystko działa. Sprawdziłem także jego kartę graficzną z moją płytą główną i monitor włączył się bez żadnych problemów.

Karta graficzna: ATI Radeon HD 7770 2 GB GHz Edition

Płyta główna: INTEL DQ45CB(bios aktualny)

Procesor: C2D E6600 @ 2.40GHz

Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091

 

Pamięci RAM sprawdzałeś?

Ja bym przedmuchał jeszcze sprężonym powietrzem port  PCI Express na płycie głównej,gdyż może być kurz i to on może powodować ten problem.

Ewentualnie uszkodziło się gniazdo PCI Express.

Płyta główna została wymieniona jakoś 15 dni temu. Zintegrowana karta graficzna włącza się także bez problemu. Co do kurzu, gniazda PCIe oraz ram:

 

Zresetuj jeszcze bios na płycie głównej.

Jeśli to nie pomoże to raczej jest uszkodzona płyta główna lub jest nie kompatybilna z  PCI Express  na tej płycie głównej.

Sam miałem przypadek ,że taki sam Radeon jak Twój nie działał z płytą z  PCI Express 2.0.

 

 

Ten radeon wcześniej działał na DQ965GF, która ma gniazdo PCIe 1.0. Później wymieniłem płytę główną na tą, którą podałem w pierwszym poście. I tak z dnia na dzień karta przestała być kompatybilna z nową płytą główną? Przeczytaj dokładnie mój pierwszy post, bo jak może być uszkodzona płyta główna, skoro działa na niej inna karta…