Monitor nie reaguje po logo Windows

Witam postanowiłem zrobić porządek w kompie i zainstalowałem system na nowo i jak się okazuje znowu mam ten problem. mianowicie komputer się uruchamia, wszystkie sygnały są słyszalne a monitor nie reaguje i miga dioda. czasem gdy odlacze go od zasilania to zaraz pojawia się ekran i wszystko jest normalne. monitor to lg 24gm77. przy pierwszym podłączeniu monitora ok 3 miesiące temu było to samo lecz problem ustąpił. żadne podzespoły nie były w tym czasie zmieniane. 

Sprzęt to i7 6700k

Płyta główna asus Maximus ranger VIII 

Ram hyperx 3000MHz cl 15

Gtx 1070 gamerock 

Zasilacz xfx ts 550w 

Ssd crucial mx200 

Chłodzenie dark rock 3

Kable ani nic nie ruszane, przed resetem wszystko chodziło elegancko.  Tyle że problem miałem gdy pierwszy raz też podłączyłem monitor ale jakoś to przeszło samo. Czym to może być spowodowane?? system startuje jest logo Windows i dioda miga a jak odlacze zasilanie i podłącze to jest obraz. 

Pytanie zasadnicze, jakim przewodem masz podłączony monitor do karty graficznej?

DVI jest. 

Sterowniki od chipsetu Intela oraz karty graficznej?

Sterowniki zainstalowane wraz z płytą główną które dostałem na płycie i od karty 375.70 od nVidia. 

 

Proponuje zacząć od wymiany kabla łączącego monitor i kartę graficzną. Jeżeli masz możliwość podłączyć monitor i komputer poprzez inny port (np. VGA zamiast DVI) albo poprzez zintegrowaną na płycie kartę grafiki, a nie dedykowaną, to również wg mnie warto sprawdzić taki scenariusz. Ostatecznie spróbuj wymienić na chwilę kartę graficzną lub monitor i sprawdź czy będzie problem. Profilaktycznie przetestuj sprzęt (opis poniżej).

 

Sprawdzenie dysku

  1. Pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip.
  2. Rozpakuj pobrany plik, aby uzyskać plik ISO.
  3. Nagraj plik ISO jako obraz na płytę np. używając Active ISO Burner. Nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością
  4. Uruchom komputer z płyty, którą nagrasz.
  5. W głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter i poczekaj
  6. Po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu
  7. W HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HD Tune
  8. u góry w HD Tune wybierz dysk twardy, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.
    Jak odczytywać wyniki?  Czerwone bloczki oznaczają bad sectory (uszkodzenia), zielone bloczki - oznaczają, że jest w porządku.  Jeżeli będą czerwone bloczki, to dysk do wymiany. Czas sprawdzania dysku - przykładowo dysk 500 GB SATA sprawdzałem 330 minut (5 i pół godziny).
  9. Zerknij jeszcze na zakładkę Health w HD Tune i przedstaw zdjęcie na forum.

 

Sprawdzenie pamięci

  1. Pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip.
  2. Rozpakuj pobrany plik, aby uzyskać plik ISO.
  3. Nagraj plik ISO jako obraz na płytę np. używając Active ISO Burner. Nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością
  4. Uruchom komputer z płyty, którą nagrasz.
  5. W głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Memtest. Rozpocznie się test pamięci RAM. Poczekaj na koniec i przedstaw zdjęcie na forum.

albo monitor siada, kochane kondesatorki