Monitor nie reaguje

mam monitor LG flatron L1752S. wczoraj musiałem na chwile rozkręcić kompa więc odłączyłem monitor. lecz gdy teraz podłączam go i włączam kompa monitor nie reaguje. Jedyne co sie mi na nim pokazuje to komunikat: ‘‘power saving mode’’. nie wiem czemu tak sie dzieje. proszę o pomoc

Najpierw pytanie, czy komputer chodzi. Nie idzie mi tu o kręcenie wiatraczkami, tylko o resztę oznak życia takie, jak miłe dla ucha krótkie piknięcie przy starcie, czy wesoły chrobot głowic dysku twardego. Jeżeli jest ich brak, to najlepiej wyciągnij wszystkie rzeczy, w których wczoraj grzebałeś i starannie je włóż na nowo, a przy okazji sprawdź podłączenie kabli od zasilacza. Jak nie idzie to zrób reset CMOS. Jak dalej nic, wyciągnij pamięć i włącz, powinien zacząć wydawać piski. Jak nie to zobacz z innym zasilaczem. Jak dalej nic, to kicha.

Sprawdź także, czy we wtyczce monitora nic się nie pozaginało. Jeżeli monitor ma złącze D-SUB, a łączysz się przez DVI, to spróbuj przez tamte. Podłącz też monitor do innego komputera.

Sprawdź podłączenie kabla do karty graficznej.

Wydaje mi się, że kolega może mieć w PC 2 porty wyjścia na monitor: jeden na płycie głównej a drugi na karcie graficznej. Śmiem twierdzić, że monitor został podłączony do nieaktywnego z nich i problem rozwiąże się po przepięciu monitora do drugiego aktualnie wolnego.

Komputer działa na 100%, wtyczka monitora jest sprawna bo założyłem drugi kabel, mam jedno wejscie na monitor, najlepsze jest to ze monitor dziala na innym kompie

sprawdź mocowanie karty w porcie na płycie głównej.

Dzięki, sprawdziłem i rzeczywiście była źle zamocowana. Na razie działa i oby tak dalej :slight_smile: