Monitor nie reaguje

Witam, mam pewien problem. otóż po włączeniu komputera ( włącza się prawidłowo, słyszę powitalny dźwięk windowsa), monitor na nic nie reaguje. Dioda zasilania się świeci a następnie monitor przechodzi w stan czuwania, tak jakby nie był podłączony. Sprawdzałem kable, po ich odłączeniu na monitorze wyświetla się napis że kabel jest nie podłączony. Dodam że kabel nie jest bezpośrednio podłączony do ganizda karty graficznej, tylko przechodzi przez przejściówkę. Po odłączeniu przejściówki, na ekranie nie dzieje się nic. Czy problem twki w przejściówce ? Wczoraj wieczorem wszystko działało, dzis rano już niestety nie.

Mój monitor to LG L1732 S

Albo kabel, albo grafika, albo przejściówka. Spróbuj wymienić kabelek. Jak nie pójdzie przejściówka. Kartę graficzną masz wbudowaną w płytkę główną czy samodzielną? Jak masz samodzielną spróbuj podpiąć pod wbudowaną jeśli jest.

Kartę mam samodzielną, ale jest coś jeszcze co zauważyłem dziwnego. Przy włączeniu komputera, zazwyczaj mam miejsce taki dzwięk, jeden krótki pisk, a teraz jak włączam komputer oddaje takie trzy. Nigdy takie coś wcześniej nie miało miejsca.

Error jakiś. Ja mam coś podobnego, jak mam problem z kompem poważny.

Wymień grafikę, chyba to jej wina. Ale na razie poczekaj.

A masz jeszcze kartę w głównej czy tylko samodzielkę?

Nie wiem jak to sprawdzić ale raczej nie, bo innego wejścia na monitor/przejściówkę nie ma.

Sprawdzę kable, muszę poczekać jak znajoma wróci do domu żeby pożyczyć na chwilkę. Potem kupię nową przejściówkę. Jak nie pomoże to zostaje graficzna.

Oki, to nie masz. Sprawdź te kable, ale to prawie na pewno grafa.