Monitor nie reaguje

Z góry przepraszam jak niewłaściwy dział. Zacznę od początku. Komputer działał sprawnie na starym sprzęcie czyli:

Płyta Główna: Gigabyte 970A - DS3

Procesor: Fx 8320e

Grafika: Msi radeon r9 380 gaming

Ram: kingston hyperx fury blue 2x4gb

Zasilacz: SillentiumPC vero l1 500w

Postanowiłem zmienić płytę główną na

Msi 970a-g43 oraz dysk twardy i po podlaczeniu komp odpala ale monitor nie reaguje. Pomyślałem trudno, pewnie płyta do śmieci bo kupiłem używana ale co ciekawe po zmianie na starą płytę z gigabyte i stary dysk twardy jest to samo. Pomocy

Wymieniając płytę główną na inną niż była wcześniej zainstalowana musisz na nowo zainstalować system. Po zainstalowaniu systemu pobierz i wgraj sterowniki stosowne dla Twojego systemu https://pl.msi.com/Motherboard/support/970A-G43.html#down-driver

 

Proszę o czytanie postu dokładnie. Z przyjemnością zrobiłbym formata jakbym widział coś na monitorze :slight_smile:

Witam,

mogłeś przy przekładaniu sprzętu przez przypadek kartę graficzną uszkodzić.

Sprawdź ją jak możesz na innym komputerze.

Ewentualnie taki zbieg okoliczności że karta w tym samym czasie “Zdechła”.

Sprawdź też na innym kablu od monitora oraz jak nie będzie działać to na innym monitorze.

Pozdrawiam 12chrapek12

 

Jeżeli nie ma obrazu to raczej bym stawiał na kartę graficzną.

Jedyny sposób to sprawdzenie jej na innym komputerze.

Jak narazie problem rozwiązany. Nie wiem w czym tkwił problem. Podejrzewam że kartę niestarannie podpiąłem ale też problem tkwi w procku. W biosie pokazywało mi 80 stopni. Chlodzenie dokupić obowiązkowo. Najwyraźniej boxowe nie daje rady

 

Sprawdź w systemie: program Core Temp, najnowsza Aida 64 zakładka komputer i czujnik.

 

I podstawowe pytania:

  • czy układ chłodzenia zamontowany poprawnie?

  • jak nałożona pasta i co to za pasta?

  • wentylacja w budzie?

  • ustawienie jednostki centralnej?