Monitor nie widzi komputera

Witam. Posiadam kartę graficzną nvidia 8600gt, mam w niej 2x DVI wejścia, http://www.dvi-kabelcenter.de/descr_artikel/C/CD-DS-030/DVI_SINGLE_LINK_BIG.JPG << tego typu mam kabel, lecz w monitorze i karcie normalne, czy przez ten “brak” środka może nie łączyć mi komputer? 

 

Wcześniej posiadałem kabel VGA i adapter wpięty do karty graficznej, wtedy bez problemu włączał się.

 

Teraz to wygląda tak:

Gdy włączę komputer, odpala się wiatraczki od chłodzenia procesora, wiatraki w obudowie i od karty graficznej ale on ciągle tak samo się zachowuje a ekran mi się nie pokazuje. Czy komputer bez łączności z monitorem nie odpali?? tzn. bios, windows. 

 

Pozdrawiam!

Czy kabel z obu stron ma gniazdo DVI?

Z grafiki wklejonej przez ciebie wynika, że jest to kabel DVI-D służący do transmisji tylko cyfrowej.

W monitorze mam wejście na DVI i oddzielne na VGA. Wcześniej komputer normalnie działał na tym kablu ale zaczął świrować gdy go odpiąłem, teraz się “nie włącza”. Sytuacja wygląda tak, włączę kompa, zaświęcą się diody z przodu, ruszy dyskiem, napędem dvd, wiatraki wszystkie się kręcą a on nie chce “załapać” monitoru nie widzi i ciągle jest w tym samym stanie. Nie działa bios windows bo by było słychać w głośnikach ani takiego “pikania” które zawsze jest podczas biosu. Wczesniej miałem też taki problem i rozebrałem go i znowu podłączyłem kabelki itd. Ruszył. Teraz to nie działa, co moze byc nie tak… ;/ coś źle podłączone?

Ale co rozebrałeś? Monitor?

Sprawdź na innym, choć bardziej wygląda to na winę jednostki.

Hej,

A ile masz w komputerze kości RAMu? Więcej niż jedną? Jeśli tak, wyjmij jedną z kości i sprawdź, czy komputer uruchomi się poprawnie. Spotkałem się już z przypadkami, że karta graficzna nie startowała z powodu uszkodzonej pamięci RAM.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Komputer rozbierałem, pamięć ram mam 2gb w 1 kostce, i 2 kostki po 1 gb, wiesz co? To może być od kości ram, pamiętam, ze coś kombinowałem z ram i możliwe, ze to to. (Sorka, ze nie polskie znaki. Pisze z fona z angielskim językiem) Uszkodzona to nie chyba, bo widział komputer i są cale, może je powkładam i zobaczę

Hej,

Dokładnie - sprawdź ich działanie w różnych konfiguracjach, czyli każda kość w innym miejscu. Możesz też dla pewności przetestować każdą z kości korzystając z programu MemTest.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziekuję Ci Dimatheus za poprawę błędów, ok zaraz sprawdzę. Co to memtest? :slight_smile: jak program to nie mam jak sprawdzić

Hej,

Tak, MemTest to program, który służy do sprawdzania pamięci RAM na ewentualność błędów. Znajdziesz go na przykład tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html. Jak wykonać samą diagnostykę? Pomocne mogą być poniższe informacje:

Dimatheus

A nie masz karty grafiki zintegrowanej na płycie?

 

Reset biosu robiłeś?

 

Trzeba go uruchomić w minimalnej konfiguracji i wszysto zbędne odpiąć - zostaje płyta z CPU i jeden moduł pamięci w I banku, jak jest grafika integra tu podpięty monitor, zasilacz, mysz i klawiatura i start.

Zrobiłem reset biosu i zadziałało :slight_smile: dziękuję wam bardzo za pomoc, ostatnie pytanie bo nie chcę robić kolejnego. Spaliło mi wejście do dysku sata 3.5" cała elektronika do wymiany, jeśli kupię płytke z tym samym numerem to dysk będzie działał jak wcześniej? Mam tam ważne dane ;/

 

Tak lub nie? wybieraj.

Identyczna, działająca na tym samym dysku. Myślę, że będzie działać. Tak wgl to da się jakoś odzyskać pamięć w inny sposób? Do jakiś fachowców oddać itp.

Kupa kasy to kosztuje  - firmy specjalizujące się w odzysku danych.

To już wolę kupić dysk taki sam na “dawcę” prosiłbym o zamknięcie tematu :slight_smile: