Monitor nie wyświetla obrazu, gaśnie po uruchomieniu kompa

(XxTwisTxX) #1

Witam, od trzech dni monitor przy włączeniu komputera nic nie wyświetlał, a szumiał. Wszystko zaczęło działać jak komputer uruchomił się do pulpitu. Jednak dzisiaj dioda monitora w stanie spoczynku świeciła się na pomarańczowo tylko gdy włączam komputer monitor gaśnie i nic się nie dzieje.

Sprzęt:

monitor LG Flatron L206WTQ-SF

zasilacz Chieftec CTF650A-12B 650W

płyta główna P5K-E Wifi-AP

procesor Intel Core 2 Duo 2.66 GHz

grafika ATI Radeon HD 3870 x2

(JNJN) #2

A komputer jak się zachowuje,pracuje normalnie?

I w takim przypadku najpierw trzeba ustalić, czy monitor jest sprawny, czyli podpięcie innego monitora lub ten trzeba sprawdzić na innym kompie.

(XxTwisTxX) #3

komputer normalnie się uruchamia. Działa tak jak trzeba. Chciałem sprawdzić czy to wina komputera i odłączyłem kabel łączący komputer z monitorem. Okazało się, że monitor dalej szumi. A innego monitora nie mam.

(Krislampp) #4

No przyczyn może być wiele, czyli głośniczek pika przy włączaniu komputera? Jeżeli tak ile razy?

(JNJN) #5

Czyli wygląda, że problem ma monitor.

Nie ma innego wyjścia i trzeba go sprawdzić,serwis lub punkt naprawy TV,znajomi.

(XxTwisTxX) #6

Głośniczek nie pika w monitorze tylko szumi. A od dzisiaj przy włączeniu komputera monitor nie reaguje. A gdy komputer jest wyłączony dioda się świeci.

(Krislampp) #7

Jeżeli monitor szumi to najprawdopodobniej któryś z kondensatorów się popsuł, musisz rozebrać monitor, poszukać wypukłego kondensatora, następnie spróbuj kupić identyczny i przelutować go… pod warunkiem, że to kondensator i umiesz takie coś przelutować :slight_smile:

Dodane 30.08.2013 (Pt) 10:40

Szumi monitor czy speeker w komputerze?

(XxTwisTxX) #8

Szumi monitor.

(Krislampp) #9

No to prawdopodobnie będzie to kondensator - chociaż ciężko tak po omacku cokolwiek konkretnego powiedzieć, jeżeli trafisz na rzetelny serwis komputerowy i będzie to faktycznie kondensator naprawa nie powinna wynieść więcej niż kilkadziesiąt zł

(XxTwisTxX) #10

Czyli kondensator może też powodować że monitor nic nie wyświetla?

(Krislampp) #11

Tak, ja tak miałem w moim samsungiem, tylko u mnie było tak, że chodził raz na 100 razy, i bzyczało coś właśnie w środku - po znalezieniu i przelutowaniu wypukłego kondensatora kupionego za 3,5 w elektronicznym monitor chodził normalnie.

(JNJN) #12

Jak masz o tym pojęcie, rób, jak nie masz, masz wszystko napisane.

(XxTwisTxX) #13

Dziękuję wszystkim za pomoc. Jutro zawiozę monitor do naprawy. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam!