Monitor nie wyświetla obrazu, gaśnie po uruchomieniu kompa

Witam, od trzech dni monitor przy włączeniu komputera nic nie wyświetlał, a szumiał. Wszystko zaczęło działać jak komputer uruchomił się do pulpitu. Jednak dzisiaj dioda monitora w stanie spoczynku świeciła się na pomarańczowo tylko gdy włączam komputer monitor gaśnie i nic się nie dzieje.

Sprzęt:

monitor LG Flatron L206WTQ-SF

zasilacz Chieftec CTF650A-12B 650W

płyta główna P5K-E Wifi-AP

procesor Intel Core 2 Duo 2.66 GHz

grafika ATI Radeon HD 3870 x2

A komputer jak się zachowuje,pracuje normalnie?

I w takim przypadku najpierw trzeba ustalić, czy monitor jest sprawny, czyli podpięcie innego monitora lub ten trzeba sprawdzić na innym kompie.

komputer normalnie się uruchamia. Działa tak jak trzeba. Chciałem sprawdzić czy to wina komputera i odłączyłem kabel łączący komputer z monitorem. Okazało się, że monitor dalej szumi. A innego monitora nie mam.

No przyczyn może być wiele, czyli głośniczek pika przy włączaniu komputera? Jeżeli tak ile razy?

Czyli wygląda, że problem ma monitor.

Nie ma innego wyjścia i trzeba go sprawdzić,serwis lub punkt naprawy TV,znajomi.

Głośniczek nie pika w monitorze tylko szumi. A od dzisiaj przy włączeniu komputera monitor nie reaguje. A gdy komputer jest wyłączony dioda się świeci.

Jeżeli monitor szumi to najprawdopodobniej któryś z kondensatorów się popsuł, musisz rozebrać monitor, poszukać wypukłego kondensatora, następnie spróbuj kupić identyczny i przelutować go… pod warunkiem, że to kondensator i umiesz takie coś przelutować :slight_smile:

Dodane 30.08.2013 (Pt) 10:40

Szumi monitor czy speeker w komputerze?

Szumi monitor.

No to prawdopodobnie będzie to kondensator - chociaż ciężko tak po omacku cokolwiek konkretnego powiedzieć, jeżeli trafisz na rzetelny serwis komputerowy i będzie to faktycznie kondensator naprawa nie powinna wynieść więcej niż kilkadziesiąt zł

Czyli kondensator może też powodować że monitor nic nie wyświetla?

Tak, ja tak miałem w moim samsungiem, tylko u mnie było tak, że chodził raz na 100 razy, i bzyczało coś właśnie w środku - po znalezieniu i przelutowaniu wypukłego kondensatora kupionego za 3,5 w elektronicznym monitor chodził normalnie.

Jak masz o tym pojęcie, rób, jak nie masz, masz wszystko napisane.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Jutro zawiozę monitor do naprawy. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam!