Monitor nie wyświetla obrazu w laptopie acer emachines E725

(Dziubasewo) #1

Witam.

Ekran nie wyświetla obrazu, zamiast tego miga na różne kolory. Biały, czarny, czerwony i niebieski. podświetlenie działa czyli inwerter chyba odpada.

podpinałem pod zwykły monitor kablem vga i obraz wyświetla, czyli karta graficzna też jest dobra.

zasugerujcie coś... szukałem i nie mogłem nic znaleźć. czyżby matryca?

Pozdrawiam.

(system) #2

Nie, nie! Raczej karta graficzna, czyli płyta główna! Ale sprawdź w taki sposób: przy podłączonym zewnętrznym monitorze uruchom komputer i otwórz Menadżera Urządzeń, następnie rozwiń pozycję Karty graficzne, zaznacz tę kartę i z górnego menu kliknij Odinstaluj (łącznie z oprogramowaniem). Zrestartuj komputer i po restarcie sprawdź obraz ale już na matrycy laptopa. Jeśli możliwie normalny , to zainstaluj od nowa sterowniki do karty graficznej. Jeśli po reinstalacji sterowników wada powróci, to jednak winił bym kartę graficzną.

(Dziubasewo) #3

hmm... troche dziwna sprawa jak podłączyłem zewnętrzny monitor to pojawił się obraz i na nim i na laptopie.

po odłączeniu został, także nie wiem czego to wina teraz...

(system) #4

Nadinstalowałbym mimo to sterowniki karty graficznej.

(Agatonster) #5

dziubasewo ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.