Monitor nie zawsze załapuje

Mam monitor Samsung 943BW i jest z nim taki problem, a właściwie dwa problemy:

1. Czasami podczas uruchamiania kompa na ekranie ładowania Windowsa miga, tj. obraz zapala się i znika i tak parę razy. Po uruchomieniu systemu jest OK.

2. O wiele częściej występuje taki problem: wszystko jest ok, system się bootuje, znika logo Windowsa i zamiast pojawienia się ekranu logowania przechodzi w stan spoczynku, czasami mryga jeszcze na przemian Analog/Digital i nic nie znajduje, a czasem nawet pojawia się wtedy “Check signal cable”. Jak zresetuję kompa, nagle wszystko magicznie wraca na swoje miejsce i z reguły za drugim razem już normalnie się odpala monitorek. Reinstalowałem drivery, zmieniałem system z XP na 7, zmieniałem ustawienia energii w panelu sterowania i nic. Monitor jest podłączony przez DVI kablem dołączonym do kompletu, który dosłownie rozpadał się w rękach jak go podłączałem (guma wątpliwej jakości na wtyczkach). Kablem D-Sub w ogóle nie da się odpalić, bo wyskakuje z miejsca, że ustawiona jest nieobsługiwana rozdzielczość.

Mam stary monitor CRT 17", jak go podłączam to nie ma tych problemów. Czy to może być problem z przewodem DVI?

Podobny przypadek miałem z 4 lata temu z monitorem LCD firmy Sony. Podczas ładowania Windowsa monitor wyłączał się (przechodził w stan spoczunku) i nie chciał włączyć. Monitor działał tylko do rozdzielczości 640x480 czyli system mogłem uruchomić jedynie w trybie awaryjnym. Awarii uległ sam monitor. A co do kabli, to mój obecny monitor firmy BenQ miał w zestawie kabel DVI, cieńki jak nitka, a wtyczka nie chiała się dokręcić do monitora. Na siłę w końcu dokręciłem kabel, ale wiele razy miałem podczas pracy informację: No signal. Kupiłem nowy kabel firmy Hama i teraz wszystko gra.

To najprawdopodobniej mam tutaj ten sam problem z kablem co Ty, bo też go ledwo co mogłem umieścić - cały czas wyskakiwał, jakby był lekko za ciasny. Bo jak już odpalę kompa, to każda rozdzielczość działa i nie ma z tym problemu. Problem występuje tylko przy przechodzeniu z ekranu bootowania na ekran logowania. Zamówiłem nowy, lepszy kabel DVI na allegro z filtrem ferrytowym (cokolwiek to znaczy) i pozłacanymi końcówkami. Mam nadzieję, że się sprawdzi.