Monitor nieustannie wyłącza się

Witam. Od ponad miesiąca dostrzegłam problem z moim komputerem. Otóż często gdy jest w trybie czuwania, sam się włącza np. podczas wycierania monitora albo wystarczy położyć coś większego na biurku, czasami nawet przejść obok. Poza tym zauważyłam też od jakiegoś czasu problem z monitorem. Nieustannie wyłącza się podczas korzystania i mocno się nagrzewa mimo krótkiego używania. Na początku wystarczyło poruszać monitorem i włączał się na nowo, ale od wczoraj kompletnie nie reaguje na ruch lub włącza się na sekundę i wyłącza na nowo. Poza tym coraz częściej przy grach komputer zacinał się lub obraz szwankował i nie dało się nic z tym zrobić, ale nie wiem czy to może mieć z tym związek.
Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? Może chociaż żeby trochę naprowadził mnie gdzie tkwi problem?
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi!

Zwykle takie objawy powoduje uszkodzenie kondensatorów w zasilaczu monitora.

Przetestuj komputer za pomocą np. OCCT i podaj jakie osiąga temperatury.
Przetestuj kartę za pomocą np. programu 3DMark (może być nawet darmowa, starsza wersja 11)

I napisz czy pojawiają się jakieś problemy z jakością obrazu, wydajnością lub stabilnością działania komputera.

Kartę można również przetestować programem OCCT (opcja gpu test lub power supply test), jednak nie wiem czy ona wciąż znajduje się w najnowszej wersji tego narzędzia.

2 polubienia

Witaj @Maselko123 na Forum DobreProgramy

Napisz również o jaki monitor chodzi, jaką masz kartę graficzną oraz jakim dokładnie kablem masz podłączony monitor do karty (np. HDMI, DisplayPort)

Sprawdzałeś monitor na innym komputerze?
Sprawdzałeś monitor z innym kablem? Może to być również uszkodzony kabel lub port w monitorze

Pozdrawiam
Juliusz

1 polubienie

Spróbowałam przeczyścić kable od monitora i podłączyć je na nowo, nawet próbowałam z innymi wejściami do komputera. Monitor nie reaguje i nie wyświetla obrazu nawet na moment, dlatego nie mogę sprawdzić jego temperatury ani ściągnąć żadnych programów. Poza tym zapomniałam wspomnieć o tym, że gdy poruszam monitorem to wydaje on trzeszczące dźwięki.
Mimo wszystko dziękuję bardzo za odpowiedz.

W takim razie monitor do wymiany.

1 polubienie


Jest podłączony kablem VGA. Gdy jeszcze monitor się włączał to były problemy z rozdzielczością obrazu oraz w niektórych grach obniżała się jakość obrazu. Niestety nie mam możliwości podłączenia innego monitora, to jedyny komputer w moim domu.