Monitor- no signal detected

(Mazurek Radoslaw) #1

Witam,

na ekranie monitora pojawia się napis no signal detected.

Podstawiłem inny komp stacjonarny i w ten sposób wykluczyłem, że padł monitor. Następnie ram(różne sloty, różne kombinacje), zasilacz i kartę graficzną. Gdzie jeszcze szukać rozwiązania problemu? Dodam, że komp wcześniej działał z tym, że pokazał bsod - niestety jak do mnie trafił to tylko no signal pokazuje. Proc? Hdd? Sam już nie wiem. Kwestia odłączenia z prądu przetransportowania do mnie i taki cyrk się zrobił. 

Połączenie przez d-sub. Kabel dobry.

Pozdrawiam mazi1984

(JNJN) #2

Zacznij od karty grafiki, czy sprawna?

A wcześniej sprawdź, czy coś się nie odłączyło wysunęło, czyli, czy karta grafiki/pamięć dobrze wsadzona, wtyczki zasilające dobrze wsadzone itd.

Mógł być w czasie transportu wstrząs i różnie bywa.

(Mazurek Radoslaw) #3

Grafa sprawna, na innym kompie śmiga.  Co zastanawiające wyjąłem całkowicie ram i żadnych oznak, odgłosów,piszczeń itp. Przełożyłem procka na inny komp i też śmiga. Kable wydają się być dobrze podopinane. Zostaje płyta główna... tak mi coraz bardziej śmierdzi takim rozwiązaniem problemu.

(Osimaru) #4

Miałem podobny problem, padło mi gniazdo PCI-E w płycie. Na szczęście miałem SLI w płycie więc przełożyłem do drugiego i działa. Spróbuj jeszcze podłączyć innym kablem jeżeli masz taką możliwość. Oprócz tego możesz spróbować podłączyć komputer np. pod telewizor i zobacz czy wtedy będzie obraz.

(JNJN) #5

Zresetuj jeszcze bios płyty baterią.

I może to być problem zasilacza, czyli trzeba sprawdzić na innym.

(Dombyrush) #6

Jak już ktoś wspomniał, sprawdź zestaw na innym zasilaczu. I najlepiej podaj cały cfg, to będzie innym łatwiej Ci pomóc. Marka, model zasilacza, płyty głównej itd. Po wyjęciu RAMu żadnych oznak, no, to dziwne :stuck_out_tongue: Czy przy uruchamianiu komputera nie słychać żadnych dźwięków z głośniczka ? Nierealne raczej aby wszystkie sloty RAMu padły. Czy komputer się załącza (słychać jak się uruchamia windows) i tylko nie ma obrazu ? Możesz sprawdzić RAM na innym kompie lub włożyć inny sprawny RAM do swojego, co by go na 100% wykluczyć. Możliwe, że to płyta, ale można jeszcze sprawdzić to co się da.

Edit: jeśli nie masz możliwości sprawdzić kompa na innym RAMie, a masz dwie kości, spróbuj włozyć jedną i spróbować uruchomić PC, następnie włóż drugą i spróbuj uruchomic. Piszę to, bo ostatnio kolega miał ten sam problem - jedna kość RAM padła.

(Mazurek Radoslaw) #7

Gniazdo też biorę pod uwagę. Na razie do rozważenia.Dzięki!

Reset nic nie daje. Zasilacz mam na podmiankę. Też bez efektu.

Jw. zasilacz podmieniony. Serio! Żadnych oznak z głośniczka. Z kompa nie słychać żadnego startu - windowsa także. RAM mam 4 kości także pole manewru też mam. Nie rusza na pojedynczej żadnej na żadnym slocie.

(JNJN) #8

Czyli, wygląda na uszkodzoną płytę?

(Dombyrush) #9

Wygląda na płytę główną, nie daje żadnych "oznak życia", wydaje mi się, że nproblem leży tutaj. Dla 100% pewności mógłbyś ją sprawdzić na innym zestawie, jeśli masz taką możliwość, jeśli nie to nie wiem ile taka usługa by w serwisie kosztowała.

(Mazurek Radoslaw) #10

Pł. główna - rozwiązany.