Monitor/obraz zwęża się, czasem faluje

Witam, mam problem z monitorem SAMSUNG SyncMaster 795mb. Problem polega na tym że obraz zwęża się, czasem faluje, deformuje się. Nie są to duże ruchy, i występują przez chwilę co jakiś czas, nie potrafię określić jakiejś regularności w tych ruchach obrazu. Może ktoś wie czym to może być spowodowane, czy da się ten sprzęt uleczyć i jak?

masz stery do karty graficznej wgrane ??

cyfrówka ?? spróbuj rozmagnesować w menu monitora, sprawdź kable

Monitor jest rozmagnesowany, kable sprawdziłem, sterowników używam z płyty od grafiki, zawsze tych używam, po każdej reinstalacji systemu, nigdy nie było problemu. Jeśli mówicie że to coś ze sterami to może dlatego że ostatnio zainstalowałem DirectX 9.0c. a z drugiej strony, mam też Viste, i tam też dzieją się podobne rzeczy.

a zatem monitor zdycha

Nie masz w pobliżu monitora jakiegoś magnesu (np. głośniki)?

Powiem szczerze miałem, kolumnę od wieży, stała całkiem niedaleko, już ją usunąłem, ale widzę że objawy nie ustąpiły. Tylko że ona tak stała od zawsze i nigdy nic się nie działo. Mam ten monitor od 4,5 roku, czyżby wybijała jego godzina? Nie wiem jaka jest żywotność monitorów, mogę dodać że w pierwszych 2 latach był używany dość intensywnie, a później i tak do dziś to 2 - 4 godz popołudniami.

Dodane 01.04.2009 (Śr) 21:38

Monitor szczęśliwie się naprawił, sam :wink: Pozdrawiam, i dziękuje za odpowiedzi!