Monitor/obraz zwęża się, czasem faluje


(Ketjoww) #1

Witam, mam problem z monitorem SAMSUNG SyncMaster 795mb. Problem polega na tym że obraz zwęża się, czasem faluje, deformuje się. Nie są to duże ruchy, i występują przez chwilę co jakiś czas, nie potrafię określić jakiejś regularności w tych ruchach obrazu. Może ktoś wie czym to może być spowodowane, czy da się ten sprzęt uleczyć i jak?


(Ugk) #2

masz stery do karty graficznej wgrane ??


(Technik Elektro) #3

cyfrówka ?? spróbuj rozmagnesować w menu monitora, sprawdź kable


(Ketjoww) #4

Monitor jest rozmagnesowany, kable sprawdziłem, sterowników używam z płyty od grafiki, zawsze tych używam, po każdej reinstalacji systemu, nigdy nie było problemu. Jeśli mówicie że to coś ze sterami to może dlatego że ostatnio zainstalowałem DirectX 9.0c. a z drugiej strony, mam też Viste, i tam też dzieją się podobne rzeczy.


(Technik Elektro) #5

a zatem monitor zdycha


(Kpc21) #6

Nie masz w pobliżu monitora jakiegoś magnesu (np. głośniki)?


(Ketjoww) #7

Powiem szczerze miałem, kolumnę od wieży, stała całkiem niedaleko, już ją usunąłem, ale widzę że objawy nie ustąpiły. Tylko że ona tak stała od zawsze i nigdy nic się nie działo. Mam ten monitor od 4,5 roku, czyżby wybijała jego godzina? Nie wiem jaka jest żywotność monitorów, mogę dodać że w pierwszych 2 latach był używany dość intensywnie, a później i tak do dziś to 2 - 4 godz popołudniami.

-- Dodane 01.04.2009 (Śr) 21:38 --

Monitor szczęśliwie się naprawił, sam :wink: Pozdrawiam, i dziękuje za odpowiedzi!