Monitor - ocena

(Skoczix) #1

Hej

Szukam monitora pod ten zestaw https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=263953

Pasuje mi ten : https://www.x-kom.pl/p/361249-monitor-led-24-269-lg-24gm79g-czarny.html?utm_source=spec proszę o ocenę tego monitora pod ten zestaw. Chyba dobry prawda? Głównie pod gry Fps ale grywam też w battle royale ostatnio.

Fortnite . Cs go

(Ationx) #3

Za praktycznie te same pieniądze masz zakrzywione 144 Hz z Free Sync i matrycą VA, a nie TN. Z grą do kompletu

(Skoczix) #4

Tak ale ja prosiłem o ocenę wybranego przeze mnie monitora.

(Ationx) #5

Monitor ok. Ale można kupić lepszy co wskazałem wyżej.

(Fizyda) #6

Ja bym się zastanowił czy procesor i grafa uciągną 144 fpsy w FHD w grach w które chcesz grać. Wydaje mi się, że może być z tym problem, a skoro tak nie ma po co kupować monitora 144hz, lepiej wziąć normalny FHD 60/70 hz ale z matrycą IPS.

(Skoczix) #7

No to skoro jest okej to go wezmę ja prosiłem o ocenę a nie o zaproponowanie innego :slight_smile:

(Skoczix) #8

Tak ,ale ja nie gram na maksymalnych ustawieniach graficznych :smiley:

Po testach na internecie widzę ,że spokojnie na maksymalnej grafice w cs go dochodziło do 300 fps a ja gram na niskich .w Fortnite maksymalne 60 a wiadomo pisałem ,że gram na niskich

(Fizyda) #9

No ok, ale zależnie od tego w co grasz możesz nawet na najniższych mieć maks 60 fps. Nie oszukujmy się, wybrałeś najsłabszą linię procesorów i najsłabszego gtxa.

EDIT:

Po testach czego? Procesora czy grafiki, a może jednego i drugiego? Bo szczerze nie chce mi się wierzyć by możliwe było osiągnięcie na maksymalnej grafie w cs:go na takim procku więcej jak 150 stabilnych fps przy założeniu że masz dobrą grafikę.

(Skoczix) #10

Proszę :slight_smile:

Tak procek i grafika naraz.

Fakt karta nie jest taka sama ,ale podobna.

(Fizyda) #11

No spoko, może nie doceniam platformy :wink: . Znawcą nie jestem. Fakt faktem ten filmik wygląda trochę dziwnie, ale nie ważne.

(Skoczix) #12

Ja też nie jestem znawcą dlatego się wypowiadam z tego co widzę jest minimalna różnica w wydajności tej co podałem czyli tej https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-aero-itx-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-1145862/ niż

ta prawda? https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-975434/

(Fizyda) #13

Różnica pomiędzy poszczególnymi modelami kart z tej samej linii będzie minimalna, będzie, ale to kwestia powiedzmy kilku procent różnicy.
Osobiście jestem w szoku, że na gtx 1050 ti i procesorze i3 wyciągnięto tyle fpsów. Jeśli tak faktycznie jest to sam chyba sobie kupię bo na razie nie ma sensu kupować nic innego bo karty są strasznie drogie.

(Skoczix) #14

No prawda ja sam się zdziwiłem ,że takie niskie Cyferki czyli i3 może wyciągnąć podobną wydajność jak jakaś i5 np i5-7500 do tego jest tańsza… jestem po prostu w szoku i tyle tańszy procek niż mój aktualny i do tego lepszy. Chyba następnym razem niż po kumatych znajomych będę latał i pytał a sam sprawdzę jaka jest najlepsza pod moje wymagania :slight_smile: Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!

A tak przy okazji jak już kupisz to nie będę wnikał kiedy to zrobisz ,ale raczej zrobisz to przede mną to prosiłbym Cię o wiadomość prywatną na forum czy faktycznie wydajność jest rzeczywista.

(Fizyda) #15

Oj wątpię, że będzie to przed Tobą. Ja karty nie kupuję przed końcem czerwca bo nie chcę mieć pokus w postaci gier do tego czasu :stuck_out_tongue: .
Zresztą ja mam i7 więc też ciężko będzie się do tego odnieść.

Szczerze mówiąc to liczyłem na to, że to Ty dasz znać jak taka konfiguracja wygląda w praktyce.

(Skoczix) #16

Raczej dam znać Ci w prywatnej wiadomości ,ale nie wiem do końca kiedy wiadomość dostaniesz bo sam nie wiem kiedy to kupię ,może w lipcu.

(Fizyda) #17

Jak kupisz daj info na forum, na pewno z tego w tedy skorzystają inni bo pewnie nie jedna osoba zastanawia się jak to wychodzi w praktyce. Testy i filmiki na yt to jedno, a rzeczywistość co innego :wink: , zwłaszcza, że na wydajność mają wpływ też aktualizacje, a taki csgo aktualizowany jest na okrągło.

(Skoczix) #18

Cs:Go nie do końca powiedziałbym ,że jest aktualizowany valve ssie a fortnite ma aktualizację co tydzień.A jak w cs jest już jakaś akta to co nam dodadzą skrzynkę a może zmienią jedną rzecz na mapie zamiast zająć się cheaterami… to jest oczywiście moja opinia.