Monitor od 900 do 1200zł, 23-27 cali, Avans

Witam, 

po długiej (10 miesięcznej batalii) z Avansem (kupiłem tablet, 6 gwarancji, nie chcieli oddać kasy, zgodzili się, że mogę wybrać równowartość 900 z półek). Postanowiłem kupić sobie nowy monitor  icon_smile.gif

Powiedzmy, że mam “bon” na 900zł do Avansu i nie chciałbym dokładać więcej niż 200-300zł do tego, więc taka górna granica to ok. 1200zł. 

Czego oczekuje: Bardzo dobrego odwzorowania barw, dobrego kontrastu, dużej rozdzielczości i DOBRYCH kątów. 

Ostatnie kilka lat pracuje na MacBook Pro + LG Flatron W1942S i LG Flatron W1943SS i jestem zadowolony z nich (oprócz może rozdzielczości i przekątnej. Więc takie są moje “ideały”. W sklepie mieli na półce kilka modeli i odpalili je dla mnie. Najlepszy obraz (wręcz wyjątkowy był LG 23MD53D-PZ ), ale niestety to 23 cale, a skłaniam się bardziej ku 27 ;P). Reszta ich monitorów była przeciętna i gorzej. Żaden samsung mnie nie urzekł, ani, żaden LG, ASUS, ani DELL. Dla przykładu LG 27EA33V-B miał tragiczny obraz tak samo jak SAMSUNG S27C350H.

Więc prosiłbym o doradzenie czy wybrać tego LG czy jakiś inny. Chciałbym 27 cali. 

Uprzedzając pytania: Jestem programistą. Na drugim ekranie trzymam narzędzia do pracy (np. program do programowania), czasem projektuje grafikę (też na tym drugim ekranie), czasem lubię obejrzeć film i… czasem pograć  icon_wink.gif