Monitor panoramiczny Lcd a Geforce 2 lub 3

Taki głupi tytuł, ale nie wiedziałem co napisać. Kupmpel właśnie se kupił monitor 19’, panoramiczny, tylko nie wiem jakiej firmy i ma problem. Wszystko jest bardzo rozciągnięte i nie za dobrze to wygląda. Wydaje mi się, że ta karta jest za stara do tego monitora. Nie wiem szukać nowszych sterów, czy poustawiać coś w monitorze?

W ustawieniach wyświetlania nie da się ustawić rozdzielczości 1440x900 ?

Max da sie 1360x768. Karta to: Geforce 2 MX. W sumie nie tak źle to wygląda, ale zdjęcia troche rozciągnięte.

Dodane 03.02.2009 (Wt) 12:58

Max da sie 1360x768. Karta to: Geforce 2 MX. W sumie nie tak źle to wygląda, ale zdjęcia troche rozciągnięte.

zainstaluj jeszcze najnowsze sterowniki dla pewności, ale to raczej problem z kartą, a dokładniej jej możliwościami wyświetlania obrazu.

Dobra dzięki Vendor43 :). No właśnie nie wiem czy tak karta posiada możliwość wyświetlania w takiej rozdzielczości.

PS. Monitor to NEC, dam znać co z tymi sterami.

spróbuj za pomocą Power Strip (chyba tak się nazywa ten program) pozwala on m.in. na wybranie niemal dowolnej rozdzielczości, w Komputer Świecie jest pełna wersja.

Oni szpanują zę mają pełną wersję a to darmowy program.

Zainstalował kupel stery 40.coś, ale max rozdzielczość to taka chyba jak wyżej napisałem, lipa. A instalacja najnowszych sterów do tej karty to głupota. Dobra sie zobaczy z tym programem.

Nie uwale nim karty?

Dodane 03.02.2009 (Wt) 16:25

W programie również nie da rady 1440x900 :/.

Najnowsze sterowniki obsługujące karty GF2MX to wersja 93.71:

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html

Próbujcie na tych (uprzednio oczywiście należy odinstalować poprzednie i użyć programu Driver Cleaner do usunięcia pozostałości).

Spróbujcie odznaczyć widoczną na obrazku opcję.

Być może wtedy dostępna będzie pożądana rozdzielczość.

b1e02b3ab602c127m.jpg

W polskiej wersji Windows powinno być coś w tym stylu:

ukryj tryby których nie może wyświetlić monitor

Dzięki JesperKyd , pokazało się więcej rozdzielczości, ale z 1360x… przechodzi od razu na 1600x… Dobra kumpel coś tam popatrzy może inne coś będą pasować. No jak mówiłem freedom , instalacja nowych sterów to nie za dobry pomysł, bo na 99% wyskoczy: Instalator nie może odnaleźć urządzenia ble ble ble. Ale dzięki za odp :).