Monitor panoramiczny LG

Witajcie.

Czy według was ten monitor byłby sensownym wyborem?

Od razu zaznaczam, że:

  • Nie mam zbyt dużego budżetu, monitor za 1000 zł to moje maximum;
  • Nie zamierzam na nim grać w jakieś super-gry, chcę proporcje 21:9 głównie do oglądania filmów
    i obróbki filmów, jedyne gry w które gram to ETS2, FS19 i Minecraft;
  • Na odświeżaniu ekranu mi nie zależy aż tak bardzo, 75Hz to dla mnie aż świat;
  • Monitor musi mieć głośniki stereo, złącze HDMI i możliwość powieszenia na ścianie

Więc, czy ten monitor byłby dobrym wyborem, czy jednak istnieje coś sensowniejszego w tej samej cenie, czy może coś tak samo sensownego w niższej cenie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Jak na twoje potrzeby to dobry wybór. Od LG możesz liczyć na świetną matryce IPS.
Współczuję natomiast tego:

:point_down:

Żadne głośniki wbudowane w monitor nie zastąpią zewnętrznych.

No dobrze, raczej chodziło mi o to, aby były. :wink:

Alternatywnie:
Jeśli sprzęt ma służyć głównie do oglądania filmów, a praca przy kompie (obróbka AV ETS2, FS19, Minecraft) są drugorzędne to może warto zastanowić się nad telewizorem zamiast monitorem.
Na przykład: Philips 43PFS5525

  • Do 1000 - jest
  • Do grania/oglądania filmów - jest
  • Wbudowane głośniki - jest
  • FullHD 1080p - jest
  • Proporcje 21:9 - brak. Tutaj są 16:9 - najpopularniejsze proporcje dla FullHD czyli 1920*1080

Ale ten tv to proporcje 16:9 i tylko FHD a nie jak monitor 21:9 i 2k. A właśnie największą zaletą przy obróbce filmów są proporcje 21:9. Nie szedłbym więc tą drogą i wybrałbym monitor o proporcjach 21:9

Ale w ogóle nie ma mowy o 16:9, ja potrzebuje monitor panoramiczny. A 9 zł mnie nie zbawi :wink:

No i zwróć uwagę że jednak jest kolosalna różnica w rozdzielczości między tym tv a ultrapanoramicznym monitorem działająca zdecydowanie na korzyść monitora.

No jest. Po co mi 1920x1080 skoro w cenie o 9 zł wyższej można mieć nawet 2k. Poza tym poczekamy do nowego roku, aż ceny spadną :wink: i się pomyśli…

No dobra, spokojnie. Tylko zaproponowałem :slight_smile: