Monitor panoramiczy i gry

Przeszukując tematy na forum wybrałem taki monitor i tu jest moje pytanie. Jak to jest z obrazem na takim monitorze podczas grania. I czy nie będzie problemu przy podłączeniu monitora przez DVI moja karta to 8600 GT Palit.

nie będzie problemu:)

a czy podczas grania gry będą rozciągnięte a obiekty będą zniekształcone lub czy będą pasy po bokach ekranu

Obiekty będą zniekształcone jeśli będziesz grał w rozdzielczości nie natywnej monitora.

czyli jeżeli ustawię rozdzielczość 1440x900 obraz będzie wyglądał normalnie

a zapomniałem dodać, że niektóre gry nie obsługują rozdzielczości panoramicznych.

Witam!

Sam jestem posiadaczem monitora panoramicznego firmy ViewSonic - model: VA1912w. Jako rozdzielczość stosuje klasyczne: 1024x768 bowiem 1440x900 niezbyt przypadła mi do gustu (chodź na Linux’ie mam tylko i wyłącznie 1440 na 9000 ustawione).

Jeżeli chodzi o gry. Ja po 2 dniach przyzwyczaiłem się do zmiany wyglądu niektórych obiektów i teraz wręcz ją sobie chwale. Siadam przed zwykłym monitorem 4:3 a tu… Strach w oczach po włączeniu jakiejkolwiek gierki z powodu zniekształconych obiektów :slight_smile: i paskudnego wyglądu monitora (na marginesie, jak można z 4:3 korzystać).

Ustawiaj sobie różne rozdzielczości i zobacz, która przypadnie Ci do gustu oraz będzie dla Ciebie wygodniejsza w czasie pracy (vel. grania). Może to będzie właśnie 1024x768 :slight_smile:

Z reguły tylko te już staaare. Już Gothic I obsługuje rozdzielczości do 1680x1050 px. :wink:

ja można mieć rozdziałkę 4:3 na panoramie? u mnie nawet na 1280x1024 wszystko jest rozciągnięte i paskudne :stuck_out_tongue: dlatego stosuję maxymalną (tj. 1680x1050 czyli prawie że full HD :smiley: )

a jak jest z przeglądarką www czy zawartość strony jest rozciągnięta czy jest po środku a po bokach jest wolne miejsce

a jak to jest ze znakiem zapytania

zależy… np. na forum phpBB3 jest wszystko ok ale na phpBB2 już nie… jest trochę miejsca ale zawsze można procentowo powiększać stronkę :wink:

w FF3 jak i FF2 jest tak że przytrzymujesz CTRL i scrollem ustalasz wielkość :wink: jest to wygodne i łatwo się stosuje… jak chcesz usunąć powiększenie to CTRL + 0 :wink:

Ja mam panoramę od ASUS’a 22" i używam roździelczości 1680x1050. Wszystko wygląda ładnie w grach a jak się doda AA to jeszcze lepiej. Co do przeglądania stron to np. na Onecie czy WP jest białe miejsce po bokach, ale jak to napisał klopas można sobie powiększyć stronę. Ja w Firefoxie mam otworzone zakładki po lewej stronie i białe tło jest, ale mniejsze. Zaletą panoramy jest na pewno to, że można przeglądać i edytować dwie kartki A4 w programie do edycji tekstu. Jak dla mnie to bardzo przydatna funkcja.