Monitor po włączeniu jest bardzo ciemny

Witam,

 

od dłuższego czasu (kilka miesięcy…) mam problem z monitorem. Otóż po uruchomieniu komputera, monitor jest dosyć ciemny, tak jakby jasność była na najmniejszym poziomie, albo i ciemniejszy. PO jakimś czasie doszedłem do tego, jak to rozwiązać, otóż wystarczyło słabsze lub mocniejsze poruszanie kablem zasilającym przy wejściu do monitora. Jednak obecnie nawet ten sposób zdaje się być nic nie warty. W zwiażku z tym mam pytanie, jak to naprawić? Czy zmiana kabla zasilającego coś pomoże? Bo na pewno coś nie łączy tak, jak powinno, ale wątpie, żeby to kabel był problemem.

 

Pozdrawiam!

 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Zmień kabel zasilania i zobacz?

 

Zasilacz monitor ma wbudowany? jeśli tak, to może coś z gniazdem lub zasilaczem i serwis.

zasilacz jest chyba wbudowany, bo nie widzę go nigdzie indziej. zmieniłbym ten kabel, tylko nie wiem, czy to coś pomoże. tak, wiem, jak tego nie zrobię, to się nie dowiem, dlatego chciałem się dowiedzieć, czy to jest możliwe. monitor ma 9 lat około, także wielce prawdopodobne jest to, że coś z nim już nie tak jest.

…myślę też, że wymiana kabla zasilającego nic tu nie pomoże. Jedynie co możesz zrobić to rozkręcić monitor “przedzwonić” kabel sygnałowy, ewentualnie poszukać jakiegoś “nie-kontaktu” na złączach wewnętrznych lub przegrzanych punktów lutowniczych tak zwanych zimnych lutów (zasilacz, sekcja W.N). Jednak jeśli nie masz doświadczenia w serwisowaniu sprzętu RTV to radzę Ci oddać monitor do serwisu, bo możesz narobić sobie więcej szkody, niż pożytku. 


tu jest odpowiedź