Monitor po załadowaniu się ekranu z logo płyty głównej monitor wyłącza się

Witam zakupiłem wczoraj komputer złożony na następujących podzespołach:
Procesor Intel Core i3-9100F
Płyta główna MSI B360M PRO-VD
Pamięć HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2666MHz
Karta graficzna MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4GB GDDR5
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W
Problem polega na tym że po załadowaniu się ekranu z logo płyty głównej monitor wyłącza się z napisem brak wejścia video. Do biosa mogę wejść normalnie, myszka klawiatura działa. Monitor to Philips 223v7qhab/00. Podłączenie przez kabel DVI. Próbowałem przez gniazdo karty graficznej jak i zintegrowanej od płyty głównej. Podłączyłem monitor do innego komputera i monitor działał. Podłączyłem komputer do innego monitora i komputer też działał. Tylko jak podłącze jedno z drugim pojawia się taki problem.

Ten monitor według specyfikacji nie ma wejścia DVI-ma tylko HDMI i VGA,najlepiej by było podłączyć przez HDMI z karty graficznej do monitora.

Przepraszam pomyliłem monitory, chodzi o ten

Philips 243V7QSB/00

W tym nie ma wejścia HDMI

Próbowałeś na obydwu wyjściach DVI karty graficznej?.

Karta ma tylko jedno wyjście DVI.

Czy te we/wy DVI są takie same-chodzi mi o ilość pinów we wtyczce bo są trzy rodzaje

it tak:

  • DVI-I - obsługuje sygnał cyfrowy oraz analogowy. Do tego typu złącza można podłączyć przejściówkę DVI – VGA jak i DVI – HDMI
  • DVI-D – przez złącze tego typu jest przesyłany wyłącznie sygnał cyfrowy. Podłączenie przejściówki DVI – VGA nie jest fizycznie możliwe. Przejściówka DVI – HDMI będzie działać
  • DVI-A – obsługuje jedynie sygnał analogowy. Będzie współpracować z przejściówką DVI – VGA. Próby podłączania przejściówki DVI – HDMI są bezcelowe.Używasz może dwóch monitorów?.

U mnie zarówno na karcie graficznej jak i monitorze jest wyjście DVI-D dual link.
Nie używam do tego komputera dwóch monitorów. Próbowałem jedynie tylko sprawdzić czy na innym bedzie działać.

Możesz wtawić zdjęcie komputera jak są podpięte kable?

1 polubienie

Zmieniałeś jakieś ustawienia w BIOSie? Przywróć ustawienia domyślne.
W monitorze można wybrać źródło sygnału, ale skoro widzisz bios, to powinno być wybrane prawidłowe.

Nic nie robiłem w Biosie ale przywróciłem ustawienia domyślne ale niestety dalej nic…

Monitor jest wykrywany w menadżerze urządzeń?.
Może jest źle ustawiona rozdzielczość bo monitor ma tylko 1920x1080 a karta graficzna 4k-podłańczałeś komputer pod inny monitor(może 4k lub FHD+),w każdym razie sprawdziłbym(może na innym monitorze) jaka jest ustawiona rozdzielczość i ustaw FHD(1920x1080).

Podpiąłem pod inny i była ustawiona już na FHD. Poddałem się i zawiozłem komputer do sklepu. Też się zdziwili na ten problem. Niech się oni męczą, ale podejrzewam że wymienią po prostu monitor. Mimo wszystko dziękuję bardzo za próbę pomocy. Jeśli w sklepie znajdą jednak przyczynę to napiszę, może się komuś przyda.

1 polubienie

W serwisie powiedzieli że po ponownym zainstalowaniu systemu obraz się pojawił, ale po instalacji sterowników od karty graficznej obraz ponownie zniknął, dziwna sprawa. Zdecydowaliśmy się na wymianę monitora na inny model

1 polubienie