Monitor pod CS`a

Siema prosze o pomoc w wyborze monitora CTR pod CSa by uzyskac efekt 100 fpsów

a co ma monitor do wyswietlanych fps?? Chyba chodzilo Ci o odswiezanie zeby Cie oczy nie bolaly… szukaj takich co przy najwyzszych rozdzielczosciach maja min 85 Hz

a jeśli chodziło ci o fps, to kup nową grafe i ramu dołuż (chociaż wszystkie współczesne kompy wyciągną 80-90 fps w CS’ie 1.6)

Monitor ma wpływ na ilos FPS gdzyz 1 Hz = 1fps czyli musi by CRT bo LCD maja 75Hz … prosze o linki

Jeśli chodzi o odświeżanie w CRT i LCD to dwie zupełnie różne rzeczy.

a dlaczego?

Znakomite monitory LCD dla grafikow:

http://www.eizo.pl/pl/graficzne.html?SI … 98dc1b0d37

Polecam te z 12-bitowa tabela kolorow i ukladem kontrolujacym rownomiernosc podswietlenia i koloru na calej powierzchni ekranu.

Matryce i elektornika uzyta w tych monitorach, nie ma nic wspolnego ze “sprzetem” zalegajacym na polkach w sklepach RTV.

Chodzi o zmęczenie oczu. CRT i LCD to zupełnie inny sposób wyświetlania. W CRT wystrzeliwane za pomocą działa katodowego elektrony padają na luminofor powodując krótkotrwałe zapalenie się piksela. W związku z tym ekran miga i szybko powoduje zmęczenie oczu. Wyjściem są monitory o dużej szybkości odświeżania. W LCD matryca jest podświetlona cały czas a poszczególne piksele są rozjaśniane lub przyciemniane. W związku z czym obraz nie miga. Ale przez to odwzorowanie kolorów, głównie ciemnych pozostawia wiele do życzenia.

Nie mam zbytnio Fortuny do wydania więc chce CRT mam teraz Panorame SOny 17 cali i do CS`a jet ■■■■…Do CS są najlepsze CRT !.. \Więc dalej o linki prosze !