Monitor podłączony kablem hdmi do laptopa

Witam, mam problem z monitorem ponieważ gdy podłączyłem kablem HDMI laptopa i osobny monitor, jakość obrazu na monitorze znacznie się pogorszyła, powstały “białe cienie” przy literkach, oraz ostrość obrazu jest pogorszona. Chciałbym się zapytać czy jak bym kupił Adapter HDMI-VGA czy jakość obrazu by się poprawiła, ponieważ na 2 komputerze podłączyłem wejściem VGA i było OK.

Sprawdź na innym kablu HDMI, może być uszkodzony przez częste jego użytkowanie.

To jest nowy kabel, także nie powinien być zepsuty.

Coś jest nie tak.
HDMI to sygnał cyfrowy, więc jest lepszej jakości od analogowego VGA.
U ciebie jest jakiś błąd połaczenia, jakby monitor miał tuner TV i sygnał był właśnie odbierany jako AV ze zbyt dużą ostrością…a nie jako PC.
Rozdzielczość nie ta i w ogóle.
Podaj jaki to monitor.
Sprawdź źródło sygnału na monitorze.
Ewidentnie jest błąd.

Monitor: LG Flatron M197WDP

To coś da rade zmajstrować, przy nim bo zastanawiam się nad tym adapterem(przejściówka z hdmi na VGA).

Po pierwsze zaktualizuj sterowniki karty graficznej ze strony producenta. Później sprawdź jaka rozdzielczość jest ustawiona dla monitora. To jakiś słaby/stary monitor, możliwe że system źle rozpoznaje jego parametry i podaje mu inną rozdzielczość niż 1366x768, a to co widzimy na ekranie to efekt przeskalowania?

Ja bym podłączył ten monitor na owym kablu do innego komputera.

Nie wiem własnie dlaczego mam w zalecanych 1360x768 powinno być 1366x768, sterowniki do karty graficznej mam dobre i nic to nie zmieni nawet jak bym starsze zainstalował bo problem występuje już z pół roku odkąd podłączyłem ten monitor.

http://gscs-b2c.lge.com/downloadFile?fileId=KROWM000233737.pdf
Na stronie 23 pdf (kartka opisana jako 21) masz tabelę z obsługiwanymi rozdzielczościami dla PC. Od strony 56 pdf (kartka opisana jako 54) zaczyna konfiguracja monitora pod PC, trochę wcześniej jest konfiguracja obrazu, więc też to przejrzyj bo możliwe że masz ustawione jakieś wyostyostrzania kontrasty, albo coś jeszcze innego poprzestawiane. Najlepiej byłoby przywrócić ustawienia fabryczne i dopiero brać się za konfigurację.

Ustawienia fabryczne nie pomagaja, jeżeli chodzi o ta instrukcje to z tego co tam pisze to nie ma supportu hdmi-PC z tego co rozumiem nie da rady naprawic?

Faktycznie tez nie doszukałem się informacji o podłączeniu kablem HDMI z PC… Dziwna sprawa, nie spotkałem się z takim ograniczeniem wcześniej. Może to jest powodem złej jakości obrazu? :thinking:

Jak podłączyłem przez kabel VGA/RGB do innego kompa to obraz się poprawił.Nie wiem właśnie czy przejściówka (adapter) hdmi-vga by pomógł cos takiego : https://www.ceneo.pl/46863544;pla?se=BLcZWE26O8neTZIx2KWuhfUL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQiAh9njBRCYARIsALJhQkFD6h6GvjLLZk8bNyxDo5RqDZqNrdAHGS6BIYZR_BwUIhcxN4ByLJIaAknGEALw_wcB#tab=click

Ja miałam problem z rozciąganiem obrazu, okazało się, że dwie różne rozdzielczości ustawione były. Na pierwszy rzut przy dwóch ekranach - identyczna rozdzielczość i powiększenie w lapku i podłączanym sprzęcie.

Ogólnie to kiedyś pamiętam miałem ustawioną rozdziałkę 16:9 teraz gdy tak ustawię to poszerza mi się ekran i nie widzę wszystkiego na pupilce, aktualnie mam 1:1 (piksel do piksela).

Pisze jasno w instrukcji, że HDMI nie wspiera sygnału z PC w trybie monitora.
A więc tak jak pisałem, sygnał z tego wejścia jest marnej jakości jako Video, tak jak w normalnych telewizorach, tyle że one mają przełączanie trybu z HDMI na Monitor i wówczas TV pracuje jak normalny monitor, czego ten akurat nie ma.
Tak więc pozostałe wejścia dadzą o wiele lepszą jakość, ponieważ będą pracowały w trybie monitora i wszystko jasne.