Monitor podłączony przez DVI nie działa

mam monitor LCD IIYAMA ProLite E1700S-B i mam z nim pewien problem, otóż:

monitor ten zawsze był do kompa podłączony przez cyfrowe złącze DVI. teraz jak włączam kompa i mam go podłączonego właśnie przez DVI to komp nie łapie sygnału. wyświetla się typowy komunikat:

monitor działa normalnie jak podłącze go przez złącze D-Sub, ale na DVI nie chce ruszyć.

nic z kompem nie robiłem. wieczorem wyłączyłem (działał wtedy bez problemu przez DVI), a rano już pojawił się ten komunikacik i mam tylko analogowy obraz. jest ktoś, kto wie jak mi pomóc?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

looknij tu. Miałem podobny problem

dzięki za podpowiedź, ale ja racze z tego nie skorzystam, bo nie mam typowej karty graficznej tylko zintegrowaną z płytą główną… podejrzewam, że na niej też jest jakiś śledź, ale mógłby mi go ktoś opisać? albo lepiej dać screena, bo nie chce nic zepsuć.

acha i poza tym mi się monitor w ogóle nie włącza i nie wyświetla się ten ekran asusa. po prostu włączam go i mi się pojawia w/w komunikat

EDIT:

sorki, źe zrozumiałem… myślałem, że ten śledź to jakiś element wew. płyty głównej. domyślam się, że chodzi tutaj o samo gniazdo dvi w kompie tak?

EDIT2:

chyba pokocham śledize :wink: odgiąłem metalowe blaszki w otaczające gniazdo DVI w kompie i zadziałało. teraz zamiast alalog przy starcie widze słowo “DIGITAL” hehe wielkie dzięki :slight_smile: