Monitor "Poza zakresem pracy" - Deban Lenny

Witam,

Podczas instalacji Debiana Lenny mam następujący problem. Wpisuje

dpkg-reconfigure xserver-xorg

następnie wszystko robie tak jak opisywał Kaka’ i przy “Konfiguracji pakietu” keyboard options, wybieram wychodzi mi z konfiguracji i otrzymuje błąd

xserver-org positinst warning: overwriting possibly - customised configuration file; backup in /etc/x11/xorg.conf.20080514123312

proszę o pomoc :-?

Zgodnie z poradnikiem:

Pokaż plik konfiguracyjny xorga (/etc/X11/xorg.conf)

Pokaż logi. ( /var/log )

Spróbuj może w ten sposób:

http://linux.derkeiler.com/Mailing-List … 03166.html

Wszystko super, tylko jak mam cokolwiek pokazać lub wpisać jak podczas ładowania systemu wyłącza mi się monitor i jest napis “poza zakresem pracy” i wtedy muszę resetować komputer. Nie mam żadnej możliwości wyboru czegokolwiek :expressionless: chyba zostanie mi pozostać przy Ubuntu :frowning:

Zamiast rekonfigurować Xy skopiuj sobie plik xorg.conf z działającego ubuntu (tylko żebyś miał stery takie same…)

Żeby móc coś robić wciskasz alt ctrl F1.

kal0sz ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

BTW, ten komunikat pokazany w pierwszym poście to tylko warning - czyli ostrzeżenie, nie błąd.