Monitor problem migająca dioda


(MichalQ) #1

Witam piszę z laptopa brata ponieważ coś się stało z moim monitorem posiadam Monitor LCD Fujitsu Siemens L9ZA 19 cali i mam go w zestawie z komputerem 7 lat i jest taki problem że monitor się nie uruchamia nie da się go wyłączyć guzikiem jedna opcja jest wyłącznie go z zasilania. Bo on ma diodę która kiedy komputer nie jest włączony jest w kolorze pomarańczowym a jak jest włączony jest niebieska dioda a teraz nic się nie wyświetla a dioda jest niebieska i miga i sprawia wrażenie jakby monitor się włączał i wyłączał. Co zrobić ? Czy opłaca się go naprawiać czy lepiej kupić nowy i co mu w ogóle jest ?


(MrBeckham666) #2

wygląda to na problem z kablem VGA D-sub możesz go odłączyć od monitora.

 

lub z zasilaniem nie opłaca sie naprawiać tak starego monitora tym bardziej żę używane czy nawet nowe nie sa tak drogie.


(fiesta) #3

MichalQ  proszę zapoznać się z tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-14/ogloszenie-2-poradnik-zakładania-i-edycji-tematu/

 

a  następnie zmienić tytuł wątku  na konkretny.

 

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.


(Franio) #4

Moim zdaniem powinieneś sprawdzić czy kondensatory elektrolityczne na zasilaniu nie są przypadkiem spuchnięte. W takich paroletnich sprzętach jak monitory, płyty główne, zasilacze, odtwarzacze DVD to się zdarza. Trzeba rozkręcić obudowę żeby odsłonić elektonikę. Jeśli wieczka kondensatorów będą wypchnięte i zaokrąglone to wszysto będzie jasne. Zawsze można spróbować zanim się wyrzuci sprzęt. Na tym zarabiają wszelkiej maści serwisy. Koszt pojedynczego kondensatora to 1,5 do 3 zł a za naprawę śpiewają że ho, ho… Piszę to na podstawie własnych doświadczeń. Udało mi się “reanimować” już kilka monitorów, płyt a ostatnio kartę graficzną gdzie wymieniłem sześć “elektrolitów” i co? i działa. Przeważnie do wymiany są dwa, trzy elektrolity. Warto spróbować.   


(Ja$) #5

Usterka którą opisujesz najprawdopodobniej   spowodowana jest uszkodzeniem kondensatorów w torze zasilania monitora. Kup “dobre” kondensatory typu “Long Life” 105°C Low ESR o tych samych parametrach jak oryginalne i wymień je.

 

Tu masz sklepy:

http://mselektronik… … w-esr.html

http://lmgtfy.com/?q… … e Low ESR#

 

Podobne tematycznie wątki:

czesty-problem-uruchomieniem-komputera-t516572.html?hilit=kondensatory

monitor-się-wyłącza

jaka-lutownica-kondensatorow-t530997.html?hilit=lutownica