Monitor - problem/pytanie [pilne]

Witajcie,

  1. mam problem - mianowicie; wczoraj przez moje miasto przeszła burza (?)/wichura mnie akurat nie było w domu. Problem przedstawia się następująco, kilka razy nie było prądu i mój komputer po prostu za każdym razem się resetował - przyjeżdrzam do domu a tutaj mój monitor jest martwy - świeci się “tylko” pomarańczowa lampka. Gdy włączam komputer zapala się zielone światełko, a następnie pomarańczowe. Tak samo było z drugim monitorem - podłączyłem, minęło 15 sekund i się wyłączył. Natomiast została jedna nadzieja - wyjąłem kartę graficzną i włożyłem ją z powrotem i wszystko działało ładnie, pięknie. Ale po jakimś czasie znowu się wyłączył. Teraz jakimś cudem (?) działa, ale przy następnym włączeniu komputera trochę się namęczę.

Pytanie jest dosyć proste - co jest nie tak? Karta graficzna?

Dla ułatwienia mam staruszka - bodajże 3 letniego GeForce 2 Ti.

  1. Planuję kupić kartę graficzną, kwota na wydanie do ~80zł, jaką wybrać? (nie potrzebna mi do gier, aby była normalna grafika), parametry płyty głównej.

Nazwa płyty głównej DFI NB70-SC

Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale i845D

  1. Chciałbym też kupić nowy dysk ok 100GB do mojej płyty głównej, jaki dysk polecacie? Wiem, że nie mogę od tak kupić dysku, bo nie wiem czy pasowałby do mojej płyty.

Proszę o odpowiedź na moje trzy pytania, z góry dziękuję.

pozdrawiam.

pozdrawiam.

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 20:00

rehash, prosze pilnie o pomoc.

…monitor raczej nie ucierpiał, ja stawiałbym na awarię zasilacza (jeśli był kiepski i dostał zdrowo z lini 220) mogła ulec uszkodzeniu np. linia zasilania grafy, ewentualnie mogła dostać karta grafiki (jak masz jakiegoś ziomka z wolną kartą to pożycz, zainstaluj i sprawdź czy są te same objawy).

Możliwe, podaj jaki masz zasilacz.

Grafa pewnie padłą, jak nie grasz to Radeon 8500.

Dysk Seagate z serii 7200.10 80 lub 160 GB, chyba nie ma 100 GB na złącze ATA.

za 80zł to tylko Radeon 8500/9100, do grania w starsze gry też się z powodzeniem nadaje :smiley:

Sprawdzane na 3 monitorach - wyłącza się.

Większość osób mówi, że mogła paść karta graficzna, w końcu GF 32mb, kilku letnia.

Zasilacz nowy.