Monitor - Problem z rozdzielczością

Witam !

Dzisiaj kupiłem monitor LCD. W opisie monitora pisało, że jego maksymalną rozdzielczością jest 1680x1050, jednakże w ustawieniach takiej nie pokazuje. Pokazuje mi jedynie te rozdzielczości, które posiadałem przy zwykłym *Kwadratowym* monitorze + kilka większych.

Proszę o pomoc !

zacznij od przeinstalowania sterowników karty graficznej

podaj więcej szczegółow co do sprzętu i systemu

Monitor :

Asus VW221D

System :

Windows Vista 32b

Karta graf :

GeForce 9800

Co do sterowników - no tak, ale teraz muszę szukać płytki z tymi sterami xD

po co szukać płyty - ściągnij najnowsze: http://downloads.guru3d.com/downloadget.php?id=2232&file=1&evp=b6f3e4b9743ef7d98b1ba732ea91e6d3

Już ściągam - czyt. zacząłem zanim podałeś. Mam tylko pytanko. Czy muszę stare odinstalować, czy te przy instalacji same usuną stare ?

ja mam zainstalowane i Forceware i Catalyst od ATI. Czasami zmieniam karty - nie przeszkadza, a przy wymianie karty nie trzeba instalować na nowo - system sam wykrywa.

Możesz zainstalować te co ściągasz bez ruszania poprzednich

No i nic, zainstalowałem stery, zrestartowałem kompa i to samo. Max 1600x1200, a powinno być 1680x1050.

Więc potrzebuję jakiś sterownik do monitora LCD ?

sądzę, że nie - vista powinna miec wszystko co potrzeba.

…w jaki sposób masz podłączoną karte graficzną do monitora? dsub czy dvi?

Z tyłu mam prostokątne wejście z przełącznikiem na krągłe ;]

@EDIT

To znaczy, że karte graf mam z DVI + nakładka, a monitor mimo, że panoramiczny to ma CRT chyba… Czyli co fail ?

Ogólnie ustawiłem w sterownikach nVidi by wyświetlało rozdzielczości nie obsługiwane, ustawiłem tą potrzebną i jest ok. Tylko jest problem z grami bo w grach nie ma rozdzielczości … są tylko te stare z którymi mam problem w systemie xD