Monitor - Problem z szerokością obrazu

pewnego razu jak uruchomiłem grę to na chwile obraz sie bardzo rozjaśnił i rozszerzyl i było słychać takie jakby lekkie skwierczenie czy coś w tym stylu. później wrócił do normy ale znowu to samo i tym razem już na stałe :confused:

dodam ze wcześniej kręciłem monitorem jak oglądałem filmy. próbowałem poruszać kablami ale nic nie pomaga. wyczyściłem z kurzu i nic. stukałem i to samo.

w menu monitora nie da sie zmienić szerokości i “pincushion” - obraz jest na maxa rozszerzony i ma zaokrąglone rogi do zewnątrz. nie działa tez opcja “recall” mimo ze wcześniej zaraz po awarii działała.

próbowałem kręcić kilkoma pokrętłami w monitorze, w moim są trzy zestawy (2 po trzy i jeden z 4 pokrętłami) z czego jedne służą do regulacji kolorów drugie do ostrości itp, a te co są 4 sam nie wiem. trochę sie zmienia kształt i rozmiar obrazu jak nimi kręcę ale nie znacznie.

monitor to: Medion MD1772LA 17’CRT

parę dni wcześniej jak mój telefon leżał przy monitorze i leciał sms to podczas zakłucen monitor na chwile tak jakby błysną. wcześniej nic takiego nie miało miejsca.

nie znam sie na elektronice ale w monitorze mam taką żaróweczkę podłużną w 2 zatrzaskach i ona jest biała a chyba powinna mieć bezbarwne szkło.

poza tym niczego szczególnego nie zauważyłem. w razie czego czekam na dodatkowe pytania i proszę o pomoc.

próbować coś szperać w nim czy zanieść do serwisu? jak tak to ile mniej więcej kosztowała by naprawa?

Monitor skwierczy i błyska a ty się ZASTANAWIASZ nad oddaniem go do serwisu??? !!