Monitor problem

ostatnio włączyłem komputer ale zapomniałem podłączyć monitora i na początku było no signal detected a potem monitor jest cały czas w stanie czuwania ( światełko miga ) i słychać że włącza sie windows xp i odczytuje płyty stacja cd rom ale nic nie widać ponieważ światełko od monitora miga -pomocy nie mogę nawet wejść do biosu albo formata zrobić bo nic nie widać na monitorze ( światełko miga non stop) z góry dziękuję :cry:

A sprawdź, czy nie masz kabelków od wtyczki urwanych. Chodzi mi o te druciki przy wejściu. Bo moja koleżanka miała taki sam problem.

odłącz wszystkie kable i załącz z powrotem. Jak masz możliwość to przetestuj go na innym kompie ! 8)

sprawdz monitor na innym kompie.

Masz gwarancje ?

Jesli na drugim kompie nie zadziala-serwis

Jesteśmy na forum technicznym, więc stosujmy poprawne słownictwo techniczne. To nie są żadne druciki czy kabelki tylko piny we wtyczce. Sprawdź czy któryś z niech nie jest wciśnięty.

U mnie podobny problem zaistnial - pomoglo ( o ile komp nie jest na gwarancji i nie ma lub ma nie wazne nalepki gwarancyjne-umnie takie cos bylo) to wyjmij karte graf. i wloz z powrotem -docisnac !!

Wyłącz kompa i monitor .

Wyjmij karte grafiki,oczyść złącze stykowe i dobrze osadz.

Wyłącz monitor z sieci.

Sprawdz wtyczke monitora,możliwe że jakiś bolec jest skrzywiony lub brak.

Podłącz wszystko dobrze,sprawdz kable i wtyczki.

I startuj jak nic ,reset twardy i przy starcie F8 i tryb awaryjny i uruchom tryb VGA i przestaw parametry obrazu na 800x600 x16 odswieżanie 75 Hz,możesz także zresetować monitor do ustawień fabrycznych i rozmagnesować,wyłącz kompa i start i ustaw wszystko.

Jak nie ruszy przez tryb awaryjny,sprawdz najpierw monitor na innym komipie i jak dobry sprawdz karte grafiki.