Monitor przechodzi w stan uśpienia podczas grania

Witam

Mam następujący problem: gdy włączam gry takie jak np. NFS Carbon lub Undercover czy też najnowszego Wolfenstein to od razu podczas włączania się ich lub po kilku minutach grania monitor wyłącza się tak jakby przechodził w stan uśpienia i wyskakuje monit na monitorze “brak sygnału”. Nie występuje to we wszystkich grach bowiem w niektóre gram bez problemowo takie jak Gears of War, Mass Effect, Mirror’s Edge czy Prototype na maksymalnych ustawieniach grafiki po 3-4h i monitor się nie wyłącza! Zatem problem zasilacza lub popsutej karty graficznej chyba nie wchodzi w grę. Zmieniłem już nawet kabel z DVI na D-Sub by sprawdzić czy to coś może z kablem. Dalej to samo. Podam konfigurację komputera:

AMD Phenom II X2 550 Black Edition s.AM3 BOX

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P s.AM3

Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1333 7-7-7-20 ViperSeries

ASUS HD4850 512MB 256bit PCI-E

Samsung 750GB 32MB HD753LJ sATA-2

Chieftec GPS-500AB-A 500W

Vista Home Basic

Najnowsze Catalyst do karty graficznej w wersji 9.8

Ktoś ma pomysły co może być przyczyną lub ktoś miał coś podbnego i rozwiązał problem?

Pozdrawiam

Mafiu ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Temat poprawiony, mam nadzieję, że teraz pasuje 8)

Monitor to: BenQ FP93G

BIOS zaktualizowany do najnowszej wersji, HD Tune i Fumark nic nie wykazały, wyłączanie monitora w opcjach zasilania wyłączone. Jakieś dalsze porady/sugestie?

zobacz czy rozdzielczość i odświeżanie ekranu dobrze ustawione

Rozdzielczość ustawiona na 1280x1024. Odświeżanie na 75Hz i opcja “ukryj tryby, których ten monitor nie obsługuje” włączona. Więc odświeżanie na pewno jest dobre.

Jutro jadę z nim do serwisu bo kondensatory na płycie, karcie grafiki nie są pulchne, wypukłe ani nic z nich nie wycieka. Linia 12V, 5V trzyma bardzo dobrze (mierzyłem EVEREST). Po 3h grania w Gears of War procesor osiąga jedynie 49C a karta grafiki 55C. Więc pomysły mi się wyczerpały i mam nadzieję, że w serwisie coś na to poradzą.

Może masz coś nawalone w opcjach zasilania? ;> W viśta wio ma sporo więcej opcji od Xpeka więc coś mogło się schrzanić :smiley:

Na innym systemie to samo?

takie głupie, ale zawsze te najgłupsze pytanie może się okazać rozwiązaniem :wink: Miałem już tak nie raz :slight_smile:

Jak się okazało chłodzenie na karcie graficznej nie dawało rady w niektórych grach. Glaciator po prostu się zacinał :smiley: (wiedziałem, żeby brać Vapor-X Sapphire’a)