Monitor przełącza się w stan uśpienia tuż po włączeniu PC

(system) #1

Witam !

Otóż problem mam taki, że monitor przełącza się w stan uśpienia prawie zawsze gdy chce włączyć komputer. Wciskam guzik power, monitor się włącza (nic nie widać, tylko się zapala) i po 5-10 sek. przechodzi w stan uśpienia i dziękuje, tylko reset. Monitor to LG M227WD, a sprzęt to:

ASUS M5A78LE

AMD Phenom II x2@x4 3,2GHz

4gb RAM

GF 9600GT Turbo Force

Chieftec GPS-500AB-A

Podać coś jeszcze ?

(Kpc21) #2

Czy monitor wyświetla w ogóle sygnał z komputera, np. po ponownym włączeniu lub włączeniu monitora dopiero po włączeniu komputera? Jeśli nie, to próbowałeś podłączyć monitor do innego komputera lub odwrotnie?

(Pirania1960) #3

Kolega miał taki sam problem wyszło na to ze monitor był zepsuty.Wymienił na nowy i po problemie

(Tomj) #4

to w czym problem? wymieniaj i już.

(system) #5

@Kpc21

Wyświetla się na górze RGB, monitor się odpali ale jest czarny ekran i za 5-10 sek. przechodzi w tryb oszczędny.

@zyga1960

To nie wina monitora, bo na Sony Bravia jest ten sam problem.

Dodam, że jestem świeżo po zmianie procesora, Ramu i płyty głównej. Na tamtym sprzęcie nie było takich problemów. Na 100% to nie wina nowego sprzętu bo kumpel ma dokładnie to samo teraz na tej samej grafice. Mam takie podejrzenia, że tutaj coś nie pasuje w związku z rozdzielczością gdzie jest wyświetlane okienko ASUSa itd. (tam gdzie się do BIOSu wchodzi).

(Tomj) #6

to szukaj winy w wymienionym sprzęcie- płyta,pamięć,procesor.

może zasilacz siada?

(system) #7

@tomj

Nie. Napisałem wyżej, że nie.

Dodam, że po zmianie kabla na DVI chodziło normalnie...

(Tomj) #8

sterowniki do karty masz najnowsze?

(system) #9

Wczoraj ściągałem i instalowałem, świeży system również jest.

(Karolekc5) #10

Po pierwsze czy do Biosu możesz wieść normalnie??

Jesli tak to uruchom system w trybie VGA

(system) #11

Kurde znowu go wyłączać... No dobra, ale jak mniej więcej będzie ta opcja wyglądać ? Dodam, że tam jest jakiś BIOS "Ami" czy coś takiego a nie Award.

(Kpc21) #12

BIOS-y produkują fiwmy AMI, Award i Phoenix, tak więc nie ma w tym nic dziwnego.

To w końcu jak z tym jest? Na innym monitorze (TV Sony Bravia) problem też występuje - dlaczego uważasz, że to nie wina sprzętu w PC?

Masz czarny ekran, czy wyświetla ci się plansza Asusa? Możesz wejść do BIOS-u?

(system) #13

Nie uważam, że to wina komputera bo kumpel ma dokładnie to samo i ma dokładnie tę samą grafę i prawie identyczny monitor. Swoją drogą chyba rozwiązałem problem... Muszę włączać monitor po włączeniu komputera, a nie na odwrót. Tylko nie wiem dlaczego...