Monitor przełącza się w stan uśpienia tuż po włączeniu PC

Witam !

Otóż problem mam taki, że monitor przełącza się w stan uśpienia prawie zawsze gdy chce włączyć komputer. Wciskam guzik power, monitor się włącza (nic nie widać, tylko się zapala) i po 5-10 sek. przechodzi w stan uśpienia i dziękuje, tylko reset. Monitor to LG M227WD, a sprzęt to:

ASUS M5A78LE

AMD Phenom II x2@x4 3,2GHz

4gb RAM

GF 9600GT Turbo Force

Chieftec GPS-500AB-A

Podać coś jeszcze ?

Czy monitor wyświetla w ogóle sygnał z komputera, np. po ponownym włączeniu lub włączeniu monitora dopiero po włączeniu komputera? Jeśli nie, to próbowałeś podłączyć monitor do innego komputera lub odwrotnie?

Kolega miał taki sam problem wyszło na to ze monitor był zepsuty.Wymienił na nowy i po problemie

to w czym problem? wymieniaj i już.

@Kpc21

Wyświetla się na górze RGB, monitor się odpali ale jest czarny ekran i za 5-10 sek. przechodzi w tryb oszczędny.

@zyga1960

To nie wina monitora, bo na Sony Bravia jest ten sam problem.

Dodam, że jestem świeżo po zmianie procesora, Ramu i płyty głównej. Na tamtym sprzęcie nie było takich problemów. Na 100% to nie wina nowego sprzętu bo kumpel ma dokładnie to samo teraz na tej samej grafice. Mam takie podejrzenia, że tutaj coś nie pasuje w związku z rozdzielczością gdzie jest wyświetlane okienko ASUSa itd. (tam gdzie się do BIOSu wchodzi).

to szukaj winy w wymienionym sprzęcie- płyta,pamięć,procesor.

może zasilacz siada?

@tomj

Nie. Napisałem wyżej, że nie.

Dodam, że po zmianie kabla na DVI chodziło normalnie…

sterowniki do karty masz najnowsze?

Wczoraj ściągałem i instalowałem, świeży system również jest.

Po pierwsze czy do Biosu możesz wieść normalnie??

Jesli tak to uruchom system w trybie VGA

Kurde znowu go wyłączać… No dobra, ale jak mniej więcej będzie ta opcja wyglądać ? Dodam, że tam jest jakiś BIOS “Ami” czy coś takiego a nie Award.

BIOS-y produkują fiwmy AMI, Award i Phoenix, tak więc nie ma w tym nic dziwnego.

To w końcu jak z tym jest? Na innym monitorze (TV Sony Bravia) problem też występuje - dlaczego uważasz, że to nie wina sprzętu w PC?

Masz czarny ekran, czy wyświetla ci się plansza Asusa? Możesz wejść do BIOS-u?

Nie uważam, że to wina komputera bo kumpel ma dokładnie to samo i ma dokładnie tę samą grafę i prawie identyczny monitor. Swoją drogą chyba rozwiązałem problem… Muszę włączać monitor po włączeniu komputera, a nie na odwrót. Tylko nie wiem dlaczego…