Monitor przygasa

Witam. Mam problem, otóż dostałem od kumpla monitor OPTIView II 17 A data produkcji 2000 rok. W związku z tym, że mój Flatron padł więc podłączyłem sobie tego. No wszystko dobrze, kontrast dobry, wszystko dobrze przy 1024x768x32 85Hz, no ale jest pewien problem po uruchomieniu monitor przygasa na niecałą sekundę tak że cały obraz zjeźdza się do środką w taki malutki kwadracik, który na obrzeżach jest podświetlony na biało tak jakby…i to występuje raz po wlączeniu komputera no sporadycznie 2,3 w czasie pracy. Mam ten monitor od tygodnia, i od tej pory ze 4 razy zauważyłęm ten obiaw( nie zawsze to sie robi). Myślałęm że to jakieś przegrzanie ale monitor w porównaniu do mojego Flatrona starego jest całkiemwporządku (czyt. nie za ciepły nie za zimny), monitor stoi w odległości ,5 m od kaloryferfa, ale jest położony wyzej niz on, co to moze być, wada techniczna? Poszukałem trochę w necie i okazło się że w niektórych monitorach jest to automatyczne rozmagnesowanie, ale rozmagnesowałem monitor ręcznie i nie wygląda to tak jak opisałem wyzej tylko obraz się przez chwilę trzęsie, więc już nie mam pojęcia o co w tym chodzi…ehhh

Pozdrawiam

Kosior6 :spoko:

Pachnie awarią monitora.

Sprawdź go na innym kompie.

Rozmagnesowanie jest,albo przy starcie monitora (automatyczne),albo uruchamiasz ręcznie.

Wtyczki,kable,zimny lut,awaria.

Hehe to też było ale to miałem też w starym monitorze i to juz zrobilem ;]

I właśnie tutaj nie wiem…Poniewaz ten kabel który podłącza sie do grafiki przy wtyczce jest wygięty tak sporo jest jeszcze torszeczkę luzu ale czy to wygięcie może powodować to ?