Monitor restartuje się po włączeniu Windowsa 10

Witam

Mam problem z monitorem Samsung T24D390, który wyłącza i włącza się po załadowaniu systemu Windows 10 Pro Insider Preview Build 10074.

Na początku myślałem, że jest to problem ze sterownikami do Karty graficznej (Gigabyte Geforce GTX770), które mam aktualne ale jakby to była grafika to “cały” monitor by się nie restartował i wyglądało by to tak jak podczas instalacji sterowników. Tutaj natomiast monitor się wyłącza, następnie włącza, pokazuje się logo Samsung, i dopiero pulpit i dzieje się tak TYLKO RAZ potem jest już ok.

Uruchomiłem niedawno Linux Mint z płyty CD i tam nie zaobserwowałem tam takiej sytuacji ale nie dzieje się też tak zawsze tylko prawie zawsze i czasami chwile po włączeniu Windy lub po kilku minutach.

Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się może dziać i jak go rozwiązać.

 

Pozdrawiam

 

Być może następuje tam przeskok rozdzielczości, albo monitor dostaje obraz w nieobsługiwanej częstotliwości.

Po pierwsze zaktualizuj Windę, to 10074 to staroć, dodatkowo jako że jest to oprogramowanie w wersji alpha/beta, mogą takie kwiatki występować. Jeżeli na 10162 problem będzie się 0powtarzał, spróbuj np. Windowsa 8.

Hej

A jak mogę zaktualizować windę skoro mam update slow a nie chcę wgrywać od nowa Windowsa 10?

Zmień na Fast, leniu.

Leniu?

Gdybym mógł to bym zmienił, niestety u mnie Slow jest zablokowane (nie podświetlone) i nie mogę zmnienić na Fast.

Aż tak nie rozgarnięty to nie jestem!

 

Być może coś kiedyś zablokowałem, aczkolwiek pamiętam, że przed aktualizacja do 10074 miałem jeszcze możliwość zmiany na Fast a teraz już nie…

W takim razie przepraszam. Zaloguj się do systemu na swoim koncie Microsoft na którym zarejestrowałeś się jako niejawny tester Windows 10. Opcja się odblokuje natychmiast.

 

Microsoft uprzedzał że zablokuje tą funkcję dla osób nieposiadających konta niejawnego testera. Włączenie tej funkcji trwało łącznie 10 sekund. Albo to ja jestem nadmiernie aktywny albo faktycznie ktoś się lenił i nie czytał newsów od microsoftu na temat tworzenia Windows 10, a potem tego nie aktywował, lub chociażby się nie zalogował na takim kompie. Mimo wszystko jeśli ktoś coś testuje to raczej sam powinien wiedzieć co o czym buczy (i wciąż doskonale wie, że microsoft przechwytuje wszystko co jest pisane na klawiaturze, lub mówione do mikrofonu).

To że Microsoft wszystko przechwytuje to tego jestem świadom.

Jestem od samego początku zalogowany na swoje konto Microsoft ale nie mogę zmienić na Fast… i teraz naprawdę nie bardzo już rozumiem dlaczego tak jest.

Chyba że chodzi jeszcze o jakieś inne konto?

Witam, mam podobny problem z tym monitorem ( wersja z tunerem), oczywiście nowy, z win 10 wersja finalna, restartuje się na sekundę kilka minut po włączeniu, czy udało się ustalić co może być tego powodem?

Więc nie jestem sam :slight_smile:

Mi niestety nie udało się tego problemu rozwiązać

Dzięki za odpowiedź, problem występuje być może w związku z kartą graficzną u mnie GeForce 210, co ciekawe nie występuje to za każdym razem, można powiedzieć wybiórczo, w serwisie samsunga nie wiedzą co może być powodem, radzą podłączyć na próbę do innego komputera. Sprawdzałem też połączenia zarówno kablami hdmi-hdmi oraz hdmi-dvi, za każdym razem za którymś uruchomieniem pojawiał się ten krótki restart, zastanawiam się nad zmianą monitora, mam jeszcze tydzień na zwrot (kupiony przez internet) ale jeśli to grafika + win 10 w innym będzie to samo. Sam nie wiem to z tym zrobić.

Ja mam grafikę Gigabyte Geforce GTX770 plus ten monitor, a komp nadal pracuje na Win 10.

Oczywiście jak piszesz to ten restart nie występuję za każdym razem ale sporadycznie.

Wcześniej kiedy miałem wgrany Win 7 to nie przypominam sobie aby wtedy też ten problem występował.

Wg mnie problem nie jest on zbyt uciążliwy i nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu ale to Twoje pieniądze, ja ogółem jestem zadowolony z systemu i z monitora.

Może niedługo wrócę do Win 7 ale na razie nie zamierzam

Pozdro

Dzięki za odpowiedź, przemyślę co z tym zrobić, pozdrawiam.