Monitor sam nie wyłącza się jak nie używam pc

(grzegorz0plonka) #1

Witam. Mam dziwnie problem, na opcji zasilanie windowsie mam ustawiony 15 minut wyłączania monitor.

Tak naprawdę ogóle nie wyłącza się monitor, chodzi cały czas.

Spróbowałem skanowania antywirus i nic tego.

Posiadam kartę graficznie nvidia Geforce GTX 550 Ti i mam zainstalowane najnowszą sterowniki.

Naprawdę nie wiem, jaki program aby naprawił problem opcji zasilanie.

(Edward Michalski) #2

Jakiego masz laptopa? Rozumiem że to laptop. Może się wydawać głupie ale sprawdż ktory profil bateri ustawiasz. Podam ci jak u mnie się to ustawia. klikam na baterie w prawym dolnym rogu–>więcej opcji zasilania—>wybieram plan np.wysoka wydajność—>zmień ustawienia planu–>zmień ustawienia zaawansowane planu—>ekran–>wyłącz ekran po. I koniec.

(Dimatheus) #3

Hej,

Faktycznie, pierwsze co trzeba sprawdzić, to opcje zasilania - czy przypadkiem wyłączenia ekranu nie ustawiasz na schemacie zasilania bateryjnego, a korzystasz z sieciowego i odwrotnie. Jeśli tutaj jest oki, to sprawdź, czy jakieś urządzenie bądź program nie powodują blokady wyłączenie monitora - może tak być na przykład w programach multimedialnych, odtwarzaczach audio. Trywialnym przykładem urządzenia może być myszka optyczna, która położona na odbijającej powierzchni może rejestrować minimalne drgnięcia - a te skutecznie uniemożliwią wyłączenie się monitora, bo system będzie wykrywał ruch. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(grzegorz0plonka) #4

Nie laptop tylko na stacjonarny pc.

(Dimatheus) #5

Hej,

W takim razie plany zasilania raczej nie będą miały zastosowania. Aczkolwiek…

:arrow: Jeśli możesz, zrób screen’a zakładki odpowiedzialnej za ustawienia opcji oszczędzania energii (w systemie Windows 7 znajdziesz ją w: Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Opcje zasilania\Edytowanie ustawień planu),

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

:arrow: A powyższe sprawdzałeś?

:arrow: Jakie programy są uruchomione, gdy komputer ma wyłączyć monitor?

:arrow: Próbowałeś odłączyć myszkę - może to ona jest źródłem problemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(grzegorz0plonka) #6

Spróbowałem wyłączyć myszkę ale i tak nie wyłączać się monitor 15 po minutach.

System to windows 7.

Jak wyłączyłem gg i skype to nic nie da, gdzieś blokuje.

No nie wiem czy jest jakieś program, który naprawa opcji zasilanie.

A proszę o szybkiej odpowiedzi.

(Dimatheus) #7

Hej,

Sprawdź to samo zaraz po uruchomieniu systemu operacyjnego, gdy nie masz włączonych żadnych aplikacji. A jeśli któreś masz dodane do autostartu, to po prostu po uruchomieniu systemu je wyłącz.

Pokaż na screen’ie jak wyglądają ustawienia zasilania - czyli tram, gdzie właśnie ustawiasz czas bezczynności, po którym monitor przechodzi w tryb Stand By.

To bardziej w drugą stronę działa - wiele programów użytkowych dla siebie rezerwuje możliwości zmiany planów i schematów zasilania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(grzegorz0plonka) #8

Po preinstalowanie całego systemu i zakupione pamięci ram goodram już działają opcji zasilanie.

pamięci ram goodram świetnie sprawuje i ani razu nie ma resetu komputera. A płyta głownia gigabyte już ma 4 lata.

Dziękuję za odpowiedzi posty.

(Dimatheus) #9

Hej,

Najbardziej prawdopodobne, że problem powodowała błędnie działająca pamięć RAM. Czy przed jej wymianą sprawdzałeś może kości pamięci programem MemTest+ bądź Windows Memory Diagnostic Tools?

Pozdrawiam,

Dimatheus