Monitor sam nie wyłącza się jak nie używam pc

Witam. Mam dziwnie problem, na opcji zasilanie windowsie mam ustawiony 15 minut wyłączania monitor.

Tak naprawdę ogóle nie wyłącza się monitor, chodzi cały czas.

Spróbowałem skanowania antywirus i nic tego.

Posiadam kartę graficznie nvidia Geforce GTX 550 Ti i mam zainstalowane najnowszą sterowniki.

Naprawdę nie wiem, jaki program aby naprawił problem opcji zasilanie.

Jakiego masz laptopa? Rozumiem że to laptop. Może się wydawać głupie ale sprawdż ktory profil bateri ustawiasz. Podam ci jak u mnie się to ustawia. klikam na baterie w prawym dolnym rogu–>więcej opcji zasilania—>wybieram plan np.wysoka wydajność—>zmień ustawienia planu–>zmień ustawienia zaawansowane planu—>ekran–>wyłącz ekran po. I koniec.

Hej,

Faktycznie, pierwsze co trzeba sprawdzić, to opcje zasilania - czy przypadkiem wyłączenia ekranu nie ustawiasz na schemacie zasilania bateryjnego, a korzystasz z sieciowego i odwrotnie. Jeśli tutaj jest oki, to sprawdź, czy jakieś urządzenie bądź program nie powodują blokady wyłączenie monitora - może tak być na przykład w programach multimedialnych, odtwarzaczach audio. Trywialnym przykładem urządzenia może być myszka optyczna, która położona na odbijającej powierzchni może rejestrować minimalne drgnięcia - a te skutecznie uniemożliwią wyłączenie się monitora, bo system będzie wykrywał ruch. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie laptop tylko na stacjonarny pc.

Hej,

W takim razie plany zasilania raczej nie będą miały zastosowania. Aczkolwiek…

:arrow: Jeśli możesz, zrób screen’a zakładki odpowiedzialnej za ustawienia opcji oszczędzania energii (w systemie Windows 7 znajdziesz ją w: Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Opcje zasilania\Edytowanie ustawień planu),

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

:arrow: A powyższe sprawdzałeś?

:arrow: Jakie programy są uruchomione, gdy komputer ma wyłączyć monitor?

:arrow: Próbowałeś odłączyć myszkę - może to ona jest źródłem problemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbowałem wyłączyć myszkę ale i tak nie wyłączać się monitor 15 po minutach.

System to windows 7.

Jak wyłączyłem gg i skype to nic nie da, gdzieś blokuje.

No nie wiem czy jest jakieś program, który naprawa opcji zasilanie.

A proszę o szybkiej odpowiedzi.

Hej,

Sprawdź to samo zaraz po uruchomieniu systemu operacyjnego, gdy nie masz włączonych żadnych aplikacji. A jeśli któreś masz dodane do autostartu, to po prostu po uruchomieniu systemu je wyłącz.

Pokaż na screen’ie jak wyglądają ustawienia zasilania - czyli tram, gdzie właśnie ustawiasz czas bezczynności, po którym monitor przechodzi w tryb Stand By.

To bardziej w drugą stronę działa - wiele programów użytkowych dla siebie rezerwuje możliwości zmiany planów i schematów zasilania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po preinstalowanie całego systemu i zakupione pamięci ram goodram już działają opcji zasilanie.

pamięci ram goodram świetnie sprawuje i ani razu nie ma resetu komputera. A płyta głownia gigabyte już ma 4 lata.

Dziękuję za odpowiedzi posty.

Hej,

Najbardziej prawdopodobne, że problem powodowała błędnie działająca pamięć RAM. Czy przed jej wymianą sprawdzałeś może kości pamięci programem MemTest+ bądź Windows Memory Diagnostic Tools?

Pozdrawiam,

Dimatheus