Monitor sam się wygasza na 1 sekundę

(Palmereldritch1) #1

Witam,

około dwa dni temu pojawiła się na moim kompie dziwna przypadłość. Do tej pory tak nie było. Monitor podczas użytkowania (oglądanie filmu, surfowanie etc.) nagle wyłącza się, tak jakby przechodził w stan czuwania, dioda mruga, poczym wraca do pracy. Wszystko trwa około 1 sekundę. O co może chodzić? Monitor ma niecałe 1,5 roku, czyżby już padał?

(Lukaszk 89) #2

A jak pod innym kompem, albo innym monitor pod tym kompem?

(Palmereldritch1) #3

inny monitor działa bez problemu

(Lukaszk 89) #4

(Palmereldritch1) #5

działa

(Lukaszk 89) #6

No jeżeli ten monitor działa pod innym kompem a inny monitor działa pod tym to sprawa jest nieco dziwna.

Wtyczka dobrze siedzi?

(Palmereldritch1) #7

tak, sprawdzałem.

czary?

(ArthurMot) #8

Może po prostu ktoś Ci coś przestawił w opcjach zasilania? :smiley:

(Palmereldritch1) #9

Opcje zasialania sprawdzone i ustawione na “komputer stacjonarny/w biurze” czy coś w tym stylu. Wydaje mi się, że to wina monitora.

Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale jeśli byłaby to wina zasilacza bądź karty graficzne to wyświetlałby się na nim “no signal”, a w moim wypadku on poprostu sobie gaśnie po czym załącza się po sekundzie-dwóch.

(Lukaszk 89) #10

Dobrze rozumujesz.Ewentualnie pojawiałyby się pasy różnych kolorów lub jakieś zniekształcenia.

(Palmereldritch1) #11

Dlatego myślę, że może coś z zasilaczem w monitorze albo nie wiem jakiś kondensatorek tam się zepsuł.

Monitor jest jeszcze na gwarancji, więc trzeba będzie go oddać i niech naprawiają.