Monitor sam się wygasza na 1 sekundę

Witam,

około dwa dni temu pojawiła się na moim kompie dziwna przypadłość. Do tej pory tak nie było. Monitor podczas użytkowania (oglądanie filmu, surfowanie etc.) nagle wyłącza się, tak jakby przechodził w stan czuwania, dioda mruga, poczym wraca do pracy. Wszystko trwa około 1 sekundę. O co może chodzić? Monitor ma niecałe 1,5 roku, czyżby już padał?

A jak pod innym kompem, albo innym monitor pod tym kompem?

inny monitor działa bez problemu

działa

No jeżeli ten monitor działa pod innym kompem a inny monitor działa pod tym to sprawa jest nieco dziwna.

Wtyczka dobrze siedzi?

tak, sprawdzałem.

czary?

Może po prostu ktoś Ci coś przestawił w opcjach zasilania? :smiley:

Opcje zasialania sprawdzone i ustawione na “komputer stacjonarny/w biurze” czy coś w tym stylu. Wydaje mi się, że to wina monitora.

Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale jeśli byłaby to wina zasilacza bądź karty graficzne to wyświetlałby się na nim “no signal”, a w moim wypadku on poprostu sobie gaśnie po czym załącza się po sekundzie-dwóch.

Dobrze rozumujesz.Ewentualnie pojawiałyby się pasy różnych kolorów lub jakieś zniekształcenia.

Dlatego myślę, że może coś z zasilaczem w monitorze albo nie wiem jakiś kondensatorek tam się zepsuł.

Monitor jest jeszcze na gwarancji, więc trzeba będzie go oddać i niech naprawiają.