Monitor sam się wyłącza + komunikat przy starcie

Witam! Mam problem z monitorem. Gdy włączam kompa monitor w ogóle nie chce się włączyć. Wyskakuje NO SIGNAL i koniec. Po chwili odczekania znowu go włączam i wszystko jets ok, tylko po teście POST pojawia się jakiś komunikat. Nie mogłem go dokładnie odczytać, bo bardzo szybko znika, ale pisze coś tam o DATA KPI UPDATE… coś w tym stylu. Po pojawieniu się pulpitu wyskakuje mi stacja dyskietek (kreator znajdowania czy dodawania sprzętu), choć w ogóle jej nie mam! Nie wiem co się dzieję ale bardzo proszę o szybką pomoc! Jeżeli nie wiecie co jest z tą stacją dyskietek, to piszcie o monitorze. Jeszcze raz pomocy!

Na ekranie POST naciśnij klawisz Pause Break.

Podaj dokładną treść komunikatu.

W BIOS-ie odszukaj pozycję:

Floppy Drive A (w dziale “Standard CMOS Features”) i ustaw w tej pozycji: NONE, bądź DISABLED.

Przed wyjściem z BIOS-u zapisz zmianę ustawień (Save & Exit Setup -> F10).

Komunikat brzmi tak: K8 NPT Data Change…Update New DATA to DMI! Update succes!

Problem z dyskietką znikł. Dzięki :). No ale co z tym monitorem i komunikatem. Czy mają one jakiś zwiazek ze sobą.

Jeszcze mogę dodać, że przed pojawieniem się kłopotów zainstalowałem nowego antywirusa (Eset Smart Security Trial). Wątpie, że ma to jakiś związek z tym problemem, no a może jednak…:slight_smile:

kipaso20 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeszcze dodam, że w programie Everest wyświetla mi się ostrzeżenie: Dokładność danych DMI nie jest pewna.