Monitor sam się wyłącza

Witam, mam problem z monitorem albo kartą graficzną, jest to stary komputer i monitor stoi w garażu i służy tylko do słuchania muzyki z winampa, raz na jakiś czas monitor gasł  , a dzisiaj sie wyłączał co chwilę ;/  i wyskakuję komunikat :  monitor is working, input no signal… ( http://zapodaj.net/952b466e18403.jpg.html )ale muzyka dalej gra tylko ze jest czarny obraz z tym komunikatem, i zanim tak się stanie to wszystko sie zawiesi chwilę przed tym , myszka przestaje działać itd i muzyka też przestaję grać ale potym jak monitor się zrobi czarny muzyka znowu gra , tylko tak jak pisze nic nie widać czarny ekran.  Dopiero restart pomaga . tylko teraz to co parę minut sie wyłącza wcześniej to spokojnie chodził po ładnych parę godzin. Co może być tego przyczyną? z góry dzięki :slight_smile:

Sprawdź kabel sygnałowy.

Patrzyłem i nie wydaję mi sie że to kabel bo kabel jest nowy, tzn z rok temu kupowany ale leżał w szafie.

Chodzi mi o podłączenie, bo kiedyś sam tak miałem, okazało się, że kabel nie styka z komputerem.

Ale że jak nie styka? normalnie odkreciłem ten kabel co jest od kompa do monitora i przykręciłem jeszcze raz i to samo, tylko że jeszcze parę dni temu spokojnie po parę godzin chodził a teraz co parę minut gaśnie.

Podłącz monitor do innego komputera i sprawdź czy jest to samo. Jeśli tak, to już wiadomo, że coś nie tak z monitorem.

Sprawdzone monitor stary jak świat ale przy kompie w domu chodzi elegancko i się nie wyłącza. Czyli co karta graficzna?

Sprawdź ją z innym monitorem.

napewno coś w kompie jest nie tak, to już nawet nie sprawdzam, gdzieś czytałem ze moga to być zimne luty na karcie. bo jak komputer normalnie chodzi tylko ten obraz ginie to najprawdopodobniej karta bo co innego?

Pewnie zanika sygnał z karty graficznej, bardzo możliwe że przez zimne luty albo brak poprawnego styku we wtyczkach.

Sprawdź czy wtyczka na karcie mocno siedzi, czy się nie rusza. Wyciągnij kartę i przeczyść styki (te od płyty głównej). Jeśli to stary komp to jakby co inną sprawną kartę dostaniesz za grosze.

podjade dzis z nim do komputerowego zobaczymy co powiedzą, sprawdziłem go na  nowym monitorze i też wyłącza się obraz tak że to wina kompa i najprawdopodobniej karty graficznej.

Tam jest karta Ati radeon 9200 SE 128mb, czyli jak kupie taką na allegro to bdzie dobra? nie znam się na tym jakby mi ktoś pomógł to bde wdzięczny :slight_smile:

 

Spokojnie. Zapytaj w sklepie ale wątpię żeby coś takiego mieli bo to już leciwy sprzęt (lepszej do słuchania winampa i tak nie warto kupować), może sprzedawca coś prywatnie znajdzie, a jak nie to allegro.