Monitor sam zmieniający kolory - bardzo uciążliwe :(

Cześć. Od wczoraj monitor sam zmienia kolory (delikatnie). Chyba od jaśniejszego do ciemniejszego. Nieraz bardziej nasycone są te kolory, a nie raz bardziej delikatne. Dzieje się to co ok. 5 minut przez ok. 10 minut. Musi być na to jakaś rada, bo czasem mam wrażenie, że coś z moimi oczami się dzieje od tego komputera, bo nie mam filtru. Pomóżcie :cry:

Może monitor powoli umiera :?: Rady raczej na to nie ma. Oddac do serqisu, niech patrzą…

A mój monitor wyświetla większoścć kolorów jako różowy, zwłaszcza zamiast koloru zielonego, brozowego i szarego.

Umiera? Może, mam go ok. 4 lata. Możliwe, żeby nadawał się do serwisu lub do zmiany na innego po 4 latach ??

Może coś jest zbyt blisko monitora i zakłuca działanie? Wiem na przykład, że subwoofer może zakłucać działanie monitora.

To tez prawda. To ma duże znaczenie.

Sproboj moze rozmagnesowac

i nie tylko subwoofer, także głośnik o dużej mocy, ale w takim przypadku to raczej powinien się zmieniać kolor na rogach, np jeden róg monitora wchodziłby w zieleń, a drugi w czerwień…

ale taka sytuacja, to już też byłaby sprawa serwisu

gorąco pozdrawiam

Witam

Moja RADA jest taka.

Odkręc obudowe monitora następnie weś pędzelek i podłącz odkużacz

Następnie delikatnie pędzelkiem wyczyśc i trzymaj odkużacz włączony

Problem powinien zniknąc.

Ja swojego HYUNDAI Delux Scan 5870 mam już 8 rok i nic się nie dzieje

Tylko od czasu do czasu wykonuje W/W czynnośc

Miałem kiedyś tak gdy obok stał telewizor. Kiedyś przez przypadek położyłem magnes na monitorze i miałem takie zrąbane kolory na całym ekranie. Pomogło postawienie obok 2 monitora i ten dobry odpowiednio namagnesował ten zły :stuck_out_tongue:

ja miałem taki problem wczoraj…rozwiązałem go wyciągając wtyczke od monitora …przedmuchując i wkładając spowrotem :twisted: