Monitor Samsung SyncMaster 23'' 2343BW WIDE DVI i ATI Radeon

Witam,

Myślałem ostatnio o tym żeby w najbliższym czasie zakupić nowy monitor. Samsung SyncMaster 23’’ 2343BW WIDE DVI wydaje się być interesujący dla osoby z ograniczonym budżetem takiej jak ja. Martwi mnie tylko jego niestandardowa rozdzielczość 2048 x 1152 pikseli. Nie wiem czy moja karta graficzna ATI Radeon X1800XL jest w stanie w tej konkretnej rozdzielczości pracować.Jak to sprawdzić? Nie chciałbym żeby się okazało,że będe musiął korzystać z rozdzielczości innej niż nominalna.To się mija z celem.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Z góry dziękuje.

przecie to nie jest panorama nawet tylko jakiś nędzny format 2:1, daruj sobie… kup 16:9, jaki masz budżet ??

Po wstępnym rozeznaniu jednak rozejrzę się za czymś innym.Nie dlatego,że z tym jest coś nie tak bo nawet mi się podoba tylko ze względu na odejście od standardu i ryzyko, że jednak nie pójdzie w takiej rozdzielczości na mojej karcie (50% na 50%).

W tej chwili przyglądam się modelowi 2253BW.

Budżet nie jest duży. W granicach 800-850zł mam nadzieje,że coś kupie.

Sam właśnie zamówiłem Samsung’a SyncMaster 2333SW, kontrast 20000:1, 5ms reakcji, 1080p, 23 cale. Nie wiem jak będzie z nim w praktyce, bo przyjdzie mi jutro/pojutrze, ale wydaje się być dobrym zakupem w tej cenie.

Od 26.02 jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 2243BW,pracującego w standardowych rozdzielczościach.Póki co jestem z niego bardzo zadowolony.

Poza tym Pivot robi ogromne wrażenie (myślałem,że ta funkcja nie będzie mi potrzebna).

Jeżeli jednak ktoś będzie coś wiedział w sprawie tego wątku to niech pisze śmiało.

Dzięki.

to jest 16:9 -podziel sobie. Większość monitorów ma natomiast 16:10.

16:9 lepsze do filmów panoramicznych

Tą mało popularną ozdzielczość powinno dać ustawić się bez problemu z tą kartą.