Monitor Samsung SyncMaster 941MP

Witam. Otóż zakupiłem sobie nowy monitor. Mój problem jest błachy. Mimo przeczytania króciutkiej instrukcji obsługi, oraz informacji zawartych na CD nie umiem ustawić monitora pod odpowiednim kątem. W chwili obecnej kąt wynosi 90 stopni od monitora do podstawki, a chciałbym sobie dać troszkę do góry, tylko nie wiem jak. Nie chcę niczego bezmyślnie uszkodzić. Czy macie ewentualnie jakieś pomysły? Z góry dziękuję.

W instrukcji jest napisane: “Pozycję monitora można regulować w zakresie od 0 do 23 stopni”. Tylko zielonego pojęcia nie wiem jak to uczynić.

“pogmeraj” delikatnie ekranem do góry, jeżeli podejdziesz do tego spokojnie to nic się nie stanie, sam musisz wyczuć jaki kąt można ustawić max.

Próbowałem “gmerać” delikatnie, lecz monitor nie idzie do góry, a nie chcę nic robić na siłę.

czyli osiągnąłeś max możliwości odchylenia i tak też musi pozostać

Chyba się nie zrozumieliśmy. Przecież ja monitora w ogóle nie odchyliłem! Jest w pozycji fabrycznej, a pisze, że mozna odchylić go od 0 do 23 stopni.

Na podstawce powinien być jakiś znaczek( wyryty trójkąt, kropka, itp.) Jeśli ustawisz to na wprost siebie i monitor tak samo, powinieneś bez problemu zmienić kąt nachylenia.

najwidoczniej tak, ja nigdy nie miałem tego typu problemów :stuck_out_tongue: być może stąd to nieporozumienie

Tak dla upewnienia - nie trzeba odkręcać żadnych śrub by odchylić monitor?

nie nietrzeba, chyba ze go ktos zle skrecil;)

z doświadczenia wiem, że trzeba użyć troszkę siły w tym modelu, żeby go odchylić :wink:

Pewny jesteś?

powiem tak - jestem sprzedawcą ;}

pozatym - te modele dosyć ciężko się odchylają, ale jeżeli monitor stoi na biurku i ty z “umiarkowaną” siła niemożesz go do tyłu odchylić, to może jest coś z nim nietak?

spr. go wyprostować do total pionu i wtedy spr. go odchylić.

p.s.

ogólnie mówiąc - dużo samsungów jest toporna;)

ostatnio przyjechał 732 i 932 i tam to producent totalnie spartaczył misje z podstawką…

ale to już inna bajka :wink:

Rzeczywiście, należało użyć siły i stopniowo odchylać monitor. Serdecznie dziękuję za pomoc, lecz wolałem napisać temat niż skończyć z urwanym monitorem. Pozdrawiam.