Monitor SAMSUNG

Witam. Panowie mam monitor SAMSUNG LC24F390FHUXEN który posiada

  • Podstawowe złącza: 1x D-Sub (VGA) , 1x HDMI z tyłu monitora mam Wejście na Kabel HDMI i Jeden Slot na wejście Kabla Display Port. Z dwiema niebieskimi końcówkami… chciałbym zrobić tak abym mógł podłączyć Konsolę do Tego Monitora jednym Kablem a Drugi kabel miał za zadanie odbierać mi Obraz z Mojego PC normalnie wiecie logowanie do systemu Pytanie. jak to zrobić abym nie musiał odpinać ciągle jednego kabla jeśli chcę grać na konsoli na monitorze. a potem odpinać znowu żeby podłączać Monitor z Obrazem Windowsem… :slight_smile:

To z niebieskimi końcówkami to VGA, a nie display port

użyj czegoś takiego:
https://www.morele.net/gembird-switch-hdmi-3-1-dsw-hdmi-35-1542685/

i jak to obsługiwać jak to podłączyć mam do tego dokupić 2 Kable HDMI jeden pod Windowsa a Drugi pod konsolę tylko wiesz jeden kabel już mam a z Konsolą będę miał w pudełku Drugi tylko to ustrojstwo jak to obsługiwać :slight_smile:

Nie wiem co pijesz, ale odstaw to.
Podłączasz komputer kablem hdmi do tego switcha pod 1, konsolę podłaczasz do tego switcha kablem hdmi pod 2. Switch podłączasz do monitora. Naciskając przycisk na switchu przełącza między konsolą a komputerem

Nic nie piję nie znam się to dla mnie nowość nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem… :slight_smile:

a nie ma jakiejś Oferty tego Gembird Switch HDMI 3->1 (DSW-HDMI-35)
na Euro AGD bo wiesz chciałbym kupić wszystko razem Konsola plus ten Switch ewentualnie jakiś dodatkowy kabel HDMI Jeśli będzie potrzebny :slight_smile: bo z tego co zrozumiałem od ciebie to będą Potrzebne dodatkowe 3 kable HDMI jeden odpinam od karty graficznej lub monitora podpinam pod tego switcha to samo z konsolą tylko tym razem wpinam HDMI w monitor i konsolę a powiedz Silver… czy obudowa pudło od PC będzie musiało być włączone czy jest Potrzebne aby to wszystko działało znaczy się będę musiał włączyć PC :slight_smile:

mozesz tez podłączyć komputer za pomocą VGA ( kabel z niebieskimi końcówkami)
możesz stracić trochę na jakośći, ale przełączanie bedziesz miał w monitorze bez dodtakiwych urządzeń

W jaki sposób to zrobić w monitorze mam Jedno wejście HDMI 1 VGA Niebieski kabel a na karcie mojej są dwa wejścia HDMI :slight_smile:

czyli komputer nie ma wyjścia VGA?
Można sie pokusic o przejsciówkę hdmi -> vga ale nie gwarantuję ze każda bedzie działać

Ale czego nie ogarniasz?

Nie, to co podałeś ma 1 wejście i 4 wyjścia.
A chcesz mieć swtich na odwrót - z 2-4 wejść zrobić 1 wyjście.

Komputer -> pod input (wejście swticha)
konsola -> pod input (wejście swticha)

Ze switcha output (wyjście) -> do monitora

Dobrze Panie Silvver Kupię to co mi podałeś


I powiedz mi czy Dobrze robię Silvver ten krótki kabel który jest podłączony z tym Rozdzielaczem podpinam do monitora a w te dwa wejścia w tym Rozdzielaczu wsadzam końce od kabli podłączonych do Konsoli i Karty Graficznej Tak ?? tylko nie wiem czy mi kabel będzie sięgał Komputer jest na podłodze a konsola jest na biurku blisko Monitora :slight_smile:

wyszperałem w Internecie takie Ustrojstwo do obczajenia w razie czego Silvver co o tym sądzisz Nadało by się było by Dobrym rozwiązaniem rozwiązując Mój Problem który ratowałby mnie przed Kupnem Drugiego Monitora z 2x HDMI
Mój Monitor
Samsung S24F354FHUX
Przekątna ekranu 23,5
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD)
Format obrazu 16:9
Częstotliwość odświeżania ekranu 60 Hz


Dane techniczne:
5-portowy przełącznik HDMI
5 portów wejściowych, 1 port wyjściowy, typ żeński
Inteligentne przełączanie źródła sygnału (wykrywanie aktywnego sygnału)
Pilot IR do zdalnego sterowania
Wbudowany przycisk do ręcznej zmiany wejść
Wsparcie standardu UHDTV: do 3840x2160P przy 60Hz, HDR 4K*2K
Wsparcie wideo 3D
Wsparcie głębokości kolorów 12bit
Wsparcie dźwięku: DTS-HD/Dolby-trueHD/DTS/Dol by-AC3/DSD 768MHZ/10.2Gbps
Zgodność: HDMI 1.4 + HDCP 2.2 supported
Kabel zasilający USB w komplecie
Rozmiary: 110x60x15mm