Monitor się nie włącza, co może być?

Witam ,mam problem z monitorem,otóż gdy włączam komputer dioda w monitorze pali się na pomarańczowo i monitor nie reaguje w ogóle (nawet nie ma napisu no signal a zawsze tak było),lampka ta powinna palić się na zielono w czym tkwi problem karta graficzna czy monitor padł?

Raczej monitor jest sprawny. Pewnie jest to wina systemowa. Komputer chodzi ? Mogła spalić się płyta główna( to że komputer się odpala i chłodzenie chodzi, to nie znaczy że płyta główna jest sprawna). Jednak nie wykluczona jest też wina jak mówiłeś karty graficznej.

Na wyłączonym kompie odłącz monitor i go włącz i zobacz jak się zachowuje.

Znaczy tak -Zaczęło się od tego że gdy włączałem pc nie było sygnału z głośniczka systemowego i ogólnie komp się nie włączał ,założyłem hipotezę że jest to wina procesora albo płyty głównej,wymieniłem procesor i teraz niby wszystko jest dobrze wiatraki chodzą słychać szumienie i niby wszystko normalnie przy włączaniu ale ten nieszczęsny monitor jakby w ogóle nie reagował jedynie co pali się tylko pomarańczowa lampka jakby w stanie wstrzymania ,nie ma na monitorze również napisu" no signal ",który często się pokazywał. Sprawdzałem również kondensatory na mobo i jedynie jeden ten z mniejszych przy procesorze jest “lekko” wybrzuszony. A to mój sprzęt:

Procesor - AMD Athlon 64 3200 2.0Ghz

Płyta główna - GIGABYTE GA-K8N51GMF-9

Zasilacz - FEEL 350 ATX 1

Grafa - Geforce 7600GS sonic i druga zintegrowana geforce 6100

Pamieć Ram - 2x512 ddr2 TwinMOS

masz słaby zasilacz, jest na czarnej liscie zasilaczy

Podłącz monitor pod inny komputer i sprawdź czy to monitor czy coś innego.

Jutro podłącze monitor do innego kompa i zdam realcję ,czy to może być wina tego zasilacza ?

Pierwsze słyszę by ktoś integrował dwie inne karty graficzne. Integruje się dwie identyczne karty takie same z SLI Support Video Card. Wyciągnij jedna i sprawdź obraz raz w jednym slocie jedna karte, raz w drugim slocie druga kartę. I na przemian z kartami. Owszem czasami dwie różne karty działają wspólnie, ale to nie wiele i tak daje.

#Radek USA

zintegrowana czyli scalona z czym ? z płytą główną, a 7600GS ma wpiętą w slot - więc nie są one połączone w SLI.

#topic: sprawdź też kabel być może komputer był dosunięty za bardzo do ściany tylną ścianą i kabel przy wtyczce się “złamał”, dobrze podłączyłeś wszystkie piny od panelu przedniego ? Tj power,reset,hdd led itd.

Być może ten zasilacz pożarł Ci procesor i mobo, jeżeli znajdziesz przyczynę i ją zlikwidujesz wymień równocześnie zasilacz na markowy, żeby w przyszłości nie mieć takich przykrości

Zintegrowana czyli scalona z mobo a druga podpięta pod PCI-E ,w każdej chwili mogłem przełączyć sobie na zintegrowaną wystarczyło podpiąć kabel VGA do odpowiedniej karty. a co do tego kabla to właśnie przy wtyczce jest mocno zagięty i widać kawałek kabelka żółtego (mowa o tym czarnym kablu,co idzie od monitora do gniazdka),piny raczej też są dobrze połączone bo nic nie odpinałem.Jutro dopiero podłącze monitor do innego komputera będę wiedział czy to jego wina.

jeżeli masz możliwość to podepnij monitor na innym, sprawnym kablu VGA. Jeżeli nie posiadasz innego kabla, włącz kompa i poruszaj wtyczką przy karcie graficznej i zobacz czy będzie się coś działo, bo być może złamany kabel nie łączy.

ja obstawiam spaloną płytę główną

Dobra tak jakby naprawiłem świeci się już zielona lampka ,pomogło poruszanie kablem przy monitorze ,ale mam następny problem na monitorze nic się nie wyświetla jest tylko czarny trochę bardziej rozjaśniony niż normalnie ekran,nie ma napisu “no signal” który często mi się wyświetla jak wyłącze monitor myślę że to karta graficzna albo płyta główna jakieś sugestie? Monitor jest sprawny na pewno.