Monitor sie nie włącza, komp piszczy

Witam,

Mam pewien problem z komputerem i chciałbym zasięgnąć porady…

Już długi czas monitor (LG Flatron seria Fantasy) migał. Początkowo krótko, jednak co raz to dłużej, ostatnio uruchomiony był bez przerwy kilkadziesiąt godzin i dopiero po ok. 50h przestał migać. Potem w wyniku instalacji programu musiał zresetować komputer no i tyle z niego było. Usłyszałem długi pisk i monitor się nie włączył. Miałem już kiedyś taką sytuację. Wtedy trzeba było poruszać kablami i wszystko zaczynało działać. Teraz jednak nic z tego. Myślałem że może to być efekt przegrzania wiec parę godzin komputer odpoczywał. Nic to nie dało. Wyczyściłem wszystko co mogłem włączając w to wnętrze zasilacza. Bez rezultatu :confused: Nie jest to również raczej wina RAMu. Gdzieś spotkałem się z opinią że dźwięk taki odpowiada nieprawidłowości w dopływie energii do monitora/karty graficznej jednak nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny :confused: Większość podzespołów i monitor ma ok. trzech lat. Wszystko obsługuje od nieco ponad pół roku Windows 7. Tuż przed awarią wysypał mi się Mass Effect 2 i próbowałem błąd AppCrash zmianą pliku ntdll.dll w sytem32, nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale winda i tak nie dała podmienić plik :stuck_out_tongue:

Podaj moc markę zasilacza i jakie te są piski ciągłe czy przerywane

ModeCom Fell III 400ATX, dźwięk długi, ciągły.

Czy do tego zdania wlicza się także wyciągnięcie karty graficznej i wyczyszczenie jej styków jak również portu w komputerze?

Witam,

Moje podejrzenie (może błędne) jest takie, że padł zintegrowany system zasilania na samej karcie. Zasilanie może do karty dochodzić, ale układy (stabilizatory, albo inne podzespoły) uległy uszkodzeniu np. na skutek przegrzania.

Proponuję zrobić test polegający (o ile jest możliwość) na podmianie karty graficznej na sprawną (np. pożyczoną od kolegi). Jeżeli ruszy to jeszcze dla upewnienia się spróbuj podłączyć swoją kartę u kolegi i zobacz czy efekt będzie taki sam. Nie musisz instalować sterowników, chodzi o sprawdzenie poprawności działania układu zasilającego. Jeżeli Twoja karta u kolegi nie zadziała to wszystko jasne, jeżeli jednak zadziała to trzeba szukać dalej. Może za niskie napięcia z zasilacza wychodzą i wina leży w samym zasilaczu. Jak jest rozwiązane zasilanie karty? Podpinana jest przejściówką do molex’a? Sprawdź napięcia.

Powodzenia.

Styki, port i chłodzenie. Nic. A zasilanie karty pochodzi prosto z zasilacza bez przejściówki.

Dodane 19.09.2010 (N) 17:33

No okazało się, że to karta graficzna się spie…rwszym lutego odmówiła posługi :confused: Jaką grafe polecacie tak do 300zł?