Monitor się wyłącza na maksymalnej rozdzielczości

Witam wszystkich forumowiczów :slight_smile:

Co prawda są wakacje ale nie dla złośliwych przedmiotów martwych

Mam mianowicie problem z monitorem BENQ FP202WA, po jakimś czasie zależnie od humoru monitora sam się wyłącza i resetuję, albo gaśnie (tzn. świeci się na czarno i zielona lampka też, ale nie nie reaguję, dopiero odpięcie i wpięcie od zasilania pomaga)

Lecz dzieje się tak tylko na maksymalnej rozdzielczości :slight_smile:

Wie ktoś może z czym problem jest ?

Pozdrawiam :slight_smile:

jak masz stary monitor to nie dawaj mu maksymalnej rozdzielczości bo przy niej nie wydala. Daj mniejszą.

Jeżeli ustawiasz mu max rozdzielczość 1680x1050 to odświeżanie ma być na 60 Hz.

Jeżeli przy tej rozdzielczości siada to zaczynają sypać ci się kondensatory elektrolityczne.

Większej rozdzielczości tla tego monitora nie ustawiaj bo to co podałem to dla tego modelu jest max.

Daje 1680x1050 właśnie i jest źle, a na mniejszych do lipnie wygląda nic podziałać nie mogę :slight_smile:

Da radę jakoś wymienić kondensatory elektrolityczne w monitorze i aby było okej na zalecanej rozdzielczości 1680x1050 ?

Bo na nowego mnie nie stać po wymianie płyty głównej i zasilacza :slight_smile:

Dzięki sq6fw za zainteresowanie :slight_smile:

Zobacz, czy da się zmienić częstotliwość na 59Hz.

Wszystko da rady tylko że taki interes jest nie opłacalny sam nie dasz rady wymienić a w serwisie mogą cię skasować na 200-300 zł

A co do kolegi poniżej w komputerach siedzę już od 13 lat ale pierwszy raz słyszę żeby można było ręcznie zmieniać sztywne parametry odświeżania karty graficznej.

To szkoda, że przez te 13 lat nie trafiłeś nigdy na sterowniki nVIDI-i.

59hz.th.jpg