Monitor się wyłącza podczas uruchamiania live cd

Cześć monitor się wyłącza podczas uruchamiania live cd. Nie mogę wypróbować Ubuntu. Gdy wybieram Try Ubuntu monitor gaśnie i pisze sprawdź przewód sygnałowy. Windows 8 uruchamia się bez problemu.

Cześć.

Prawdopodobnie Ubuntu nie rozpoznał prawidłowo monitora i uruchomił tryb video/rozdzielczość, którego ten nie obsługuje.

Zobacz może inną/nowszą dystrybucję Ubuntu.

Jaka karta graficzna? Jeśli AMD albo nvidia możesz potem zainstalować sterownik od producenta i może zadziałać. Gorzej jeśli jest i karta wbudowana, i dodatkowa. Tak czy owak możesz spróbować włączyć instalkę z opcją nomodeset - wtedy nie ładuje się sterownik do grafiki i startuje system w trybie vesa (jak: http://askubuntu.com/questions/38780/ho … stallation mam nadzieję, że nie zmieniło się przez ostatnie wersje).

nie wiem jak to jest na ubuntu ale w fedorze masz wersje instalacyjną.

ma całe potrzebne oprogramowanie po instalacji powinno być ok.

kiedyś na jakimś starym kompie miałem taki sam problem.

Spróbuj też dodać do opcji jądra przed uruchomieniem system opcję noapic.

Pomaga też opcja nomodeset wpisana w opcjach kernele (GRUB->klawisz ‘e’->linijka z kernel …-> na końcu nomodeset)

witkacz

To jest najnowsza wersja pobrana z ubuntu.com

B.Andy

Nvidia gtx680

MrBeckham666

Gdy klikam install ubuntu monitor również się wyłącza.

dhor

Jaka to by była dokładnie komenda dla najnowszego ubuntu?

Odpalisz tę kartę bez problemu, wystarczy, że uruchomisz instalację w trybie vesa - z opcją nomodeset, o czym pisałem i ja, i dhor. W jaki sposób: tutaj (mam nadzieję, że jeszcze aktualne :smiley: )

Opcja noapic powinna rozwiązać problem. Miałem kiedyś identyczny problem.

A czy wyłączanie monitora może powodować secure boot?

Możliwe, że tak, zobacz czy na wyłączonym secure boot problem również występuje.

Hmm dowiedziałem się ,że moja płyta ma secure boot domyślnie wyłączony. To chyba nie jego wina. Ale nadal nie rozwiązałem problemu.

Próbowałeś uruchomić z opcjami noapic lub nomodeset.

Udało mi się zainstalować Ubuntu. Musiałem wgrać starszy bios i wtedy płytka odpaliła. Później jeszcze uruchomiłem z opcjami noapic i nomodeset dzięki.