Monitor się wyłącza

Wiem są już podobne wątki na forum ale w żadnym nie znalazłam dla siebie odpowiedzi, dlatego założyłam nowy…

Mam problem z monitorem w laptopie, podczas normalnej pracy, przeglądania stron itp. obraz nagle się wyłącza, czasem po kilku sekundach się włączy, później znowu gaśnie, a czasem muszę zresetować komputer. Laptop nie jest przegrzany, wirusów też raczej nie ma, przynajmniej nod32 nic nie wykrył.

Dodatkowo jak już zgaśnie i go resetuje, nie zawsze obraz włącza się jak komputer podłączony jest do zasilacza, wtedy włączam na samej baterii i zazwyczaj działa. Może to ma jakiś związek z tym że zmieniałam niedawno zasilacz, i ten jest trochę słabszy od oryginalnego?

podłącz zewnętrzny monitor jeżeli masz wyście d-sub/dvi w lapie, ja stawiałbym na problem z kartą graficzną (sterowniki lub sprzęt uszkodzony), co to za zasilacz ?? o tych samych parametrach co oryginalny ?? jaka marka ??

zasilacz DELL PA-12 / 19.5V / 3.34A 65W, a oryginalny był 90W

jeśli chodzi o komputer to jest to dell vostro 1500, karta graficzna GeForce 8400M GS, 256MB

może nie robi temat ten słabszy, spróbuj podłączyć do zewnętrznego monitora, znajomi z della (oficjalny partner della) mówili mi ostatnio, że nvidia wypuściła szereg wadliwych kart do lapów i sporo ich wraca … wadliwe serie są na rynku, mój w xps-ie 1330 8400gs na razie działa.

u mnie tez zwykle działa tylko co kilka dni zaczyna mrugać albo całkiem się wyłącza, wszystko ładnie idzie tylko obrazu nie ma

jak tylko będę mogła podłącze go do innego monitora,

a może powinnam np. przeinstalować system?

nie sądzę by to było powodem tych problemów, może taśma łącząca matrycę z płyta główną się luzuje…

taśmę sprawdzałam i wydaje mi się że jest ok

spróbuje zmienić raz jeszcze sterowniki i podłączyć do innego monitora, a jak nic się nie zmieni to pozostaje mi serwis