Monitor się wyłącza

Witam mam problem kupiłem kartę graficzną http://allegro.pl/okazja-najtaniej-swietny-8600gts-256mb-i2531371055.html

mam problem gdy podłącze kartę graficzną do komputera to monitor mi nie reaguje nie włącza się przy starcie komputera.

Przed tym jak mi doszła karta odinstalowałem sterowniki do karty graficzne zintegrowanej i zresetował mi się komp i coś tam pisało ze znalazło kontroler wideo i nie wiem o co chodzi

proszę o szybką pomoc

Zamontuj karte włącz kompa, jeśli nie ma obrazu to podłącz monitor pod kartę zintegrowaną, jeśli jest obraz to wejdź w BIOS i ustaw domyślną kartę graficzną na PCI-E, jeśli nie będzie obrazu na karcie zintegrowanej to kupiona przez Ciebie karta najprawdopodobniej jest uszkodzona :x

gdzie się to ustawia raczej wiem ze w biosie ale w której zakładce jak się to będzie nazywało???

Wszystko zależy od tego jaki masz model płyty głównej. Najczęściej ustawienia\konfiguracja urządzeń OnBoard. Default VGA albo coś podobnego, do wyboru będziesz miał PCI-E.

dobra poszukałem na necie i w advence czy jakoś tak i tam było insert disable frist czy jakoś tak i tam jest ustawione pci nie było tam pci-e czy jak u niektórych pci-e expres miałem tam peg i pci i co mam tam dać.

A kartę graficzną mam oczywiście odłączoną

Dodane 20.08.2012 (Pn) 14:01

o co chodzi z tym podłączeniem karty zintegrowanej, chyba ze ci chodzi o odłączenie dedykowane i podłączenie monitora normalnie.

Nie znam się na komputerach, mam płytę główną gigabyte GA-G31M-SC2 i podłączałem kartę pod niebieskie złącze, tu zdj płyty http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 2l_1x.html nie wiem dokładnie o co chodzi więc pomocy

Podłącz nową kartę, ustaw PCI zobacz czy jest obraz, jeśli nie będzie podepnij monitor pod kartę zintegrowaną(tam gdzie miałeś podpięty wcześniej), jeśli tam będzie obraz nowa karta lub złącze PCI na 95% jest uszkodzone.

Zostaje jeszcze możliwość słabego zasilacza :roll:

czyli jak mam podłączoną kartę graficzną to ma monitor podłączyć czy do stałego złącza tam gdzie zawsze dawałem tak ???

Dodane 20.08.2012 (Pn) 14:39

aa mój zasilacz to FEEL III 350ATX

ATX 12V 2,2 compatibile

ale miałem kiedyś pisany tutaj temat/post czy pójdzie na tym zasilaczu karta to pisali ze pójdzie no chyba że komputer się będzie zawieszał albo wyłączał a się nie wyłącza.

ma podłączoną kartę pod kompa i jak się włącza pc to słychać muzykę windows-a, więc wątpię by to był zasilacz

ale tak jak mówiłem nie znam się na pc

Najpierw podłącz do nowej karty, jeśli nie będzie obrazu to bez wyłączania kompa podłącz do starego gniazda. Jeśli w starym gnieździe będzie obraz to nowa karta najprawdopodobniej jest uszkodzona.

mój problem to taki ze mam takie wejście do karty graficznej http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59616b22c94470e2.html i nie wiem jaka tam powinna być przejściówka )(mój monitor to LG FLATRON), więc pewnie taki jest błąd ze mi się nie wyświetla nic na monitorze.

Proszę o pomoc jaka to powinna być przejściówka (jakby się dało poproszę o link z allegro)

Dodane 21.08.2012 (Wt) 11:06

ref

Dodane 21.08.2012 (Wt) 14:55

ref