Monitor się wyłącza

(adamok) #1

Witam!

Otóż od pewnego czasu drażni mnie pewien problem:

Gdy uruchamiam komputer na zimno, to ekran nie chce się załączyć ( jest czarny ekran, jak włącze i wyłącze monitor to obraz na chwilę mrugnie i znowu blackscreen), muszę kilka razy resetować komputer aby w końcu załapało. Parametry komputera w moim opisie. Wykluczyłbym uszkodzenie karty graficznej, bo nie ma żadnych artefaktów nawet w BF3 i wszystko płynnie cacy chodzi. Sądzę iż żywot mojego monitora się kończy lub zasilacz daje siwe znaki...

Czekam aż się wypowiedzą inni na ten temat.

(JNJN) #2

Jak się nie mylę NIE raz było napisane, że masz wymienić ten zasilacz?

Sprawdź monitor na innym kompie lub sprawdź kompa na innym monitorze, ale trzeba zacząć od zasilacza.

(adamok) #3

Niecałe kilka dni temu wzięłem i rozebrałem na części ten monitor. Okazało się że spuchnięty jest jeden kondensator, po wymianie tego kondensatora wszystko śmiga jak należy, okazało się że PC jest sprawny.

(dolar444) #4

Lecz ja się zastanawiam jak ten zasilacz daje radę.

Jak on pójdzie z dymem to byś się modlił i reszty nie pociągnął za sobą bo będziesz płakał.

(Ja$) #5

Opisujesz typowy objaw uszkodzenia jaki powodują uszkodzone (wybrzuszone - wyschnięte - uszkodzone od temperatury) kondensatory w torach zasilania monitorów LCD. Uszkodzone kondensatory należy wymienić na takie same z oznaczeniem 105°C LOW ESR.

Przykładowy sklep:

http://mselektronik.pl/kondensatory/ele ... ratura=534

(adamok) #6

Mam w miare energooszczędną jednostkę :slight_smile: Zasilacz ma 250W na 12V, procek bierze coś koło 110W karta 80W jest jeszcze zapas, poza tym kilka dni temu czyściłem go i wszystko w porządku ( kondensatory nie wybrzuszone ).