Monitor stracił kolory

:? mój monitor stracił kolory. W opcjach jest on rozjasniony na maxa jednak mimo tego jest on tak ciemny ze prawie nic na nim niewidac. Czy jest jakis program którym dodatkowo mozna rozjasnic obraz monitora?? i ustawic kolory??

Sam tak nagle stracił te kolory?

Instalowałaś jakieś nowe oprogramowanie na komputerze które może mieć z tym związek?

Popatrz jeszcze w ustawieniach karty graficznej:

ppm na pulpicie=>właściwości=>ustawienia=>zaawansowane…

oraz opcjonalnie możesz spróbować zainstalować nowe sterowniki do Twej karty graficznej.

nic to niedało :frowning: , chyba bede musiał sie zaopatrzyc w nowy monitor w spróbuje jeszcze podłaczyc ten monitor do drugiego kompa moze to cos pomoze

pewnie się wypalił (można go jeszcze podkręcić i będzie chwilę żył )

a moze odinstaluj sterowniki do karty graficznej i zainstaluj ponownie. ja tez tak mizlem i jak przeinstalowalem stery to wszystko wruciło do normy.

a jaki masz monitor jakis stary (co odsłuzyl swoje) czy jakis nowszy?

Jeśli żadna z opcji programowych nie pomoże, i po podłączeniu go pod innego kompa nadal będzie to samo, to można rozkręcić i sprobować ustawić go porętłami w środku. Są one odpowiedzialne ze geometrie, a drugie włąśnei z wygląd obrazu. Często dają one zamierzone skutki, jednak… jak długo to podziała to nie wiadomo :wink:

Prawdopodobnie stało sie to co w 80% monitorów sie dzieje, a mianowicie zimne luty.Jest to usterka mechniczna prosta do usunięcia.

Poczytaj

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … =zimny+lut

Objawy tego mogą być najrużniejsze ale zazwyczaj prowadzą do wyświetlanego obrazu. (gwałtowne szarpanie obrazu,przesunięcia obrazu,sciemnianie, rozjaśnianie, urata kolorów, niekiedy reakcja na uderzenia)

:slight_smile: dzienki popróbuje a w ostatecznosci sie pobawie w podkrecanie a monitor jest z 2001 jest to monitor z LG mam nadzieje ze uda mi sie go podreperowac :D:D a jak nie to trudno :?

no to moge powiedzieć że monitor sie ci psuje typowy objaw wtych sprzętach :slight_smile: