Monitor super LED ? czy po prostu LED?

Witam,

Przymierzam się do zakupu monitora i zauważyłem na allegro monitor super LED czy jest jakaś różnica pomiędzy zwykłym LED? czy po prostu tylko wpływ na klienta chwytem marketingowym typu “oo super LED pewnie jest super”.

Ogólnie rzecz biorąc chcę kupić monitor do 500 PLN. Może polecić jakiś model z autopsji?

Myślałem właśnie nad tym “super LED” oraz na przykład tym http://allegro.pl/samsung-led-s22a300n- … 01846.html

pozdrawiam

Witam, powiem tak: im “nowsza” technologia w “niższej cenie” tym bardziej trzeba uważać… W przypadku monitorów większość “super nowych technologi”, “systemów poprawiania jakości obrazu” itp. to jedna wielka marketingowa ściema. Do tego dochodzą różne chwyty przy podawania/interpretacji parametrów np: czas reakcji (jedni podają czas reakcji całkowitej, inni pośredniej). Jak kupowałem monitor, zrobiłem tak - określiłem budżet i przekątną jaka mnie interesowała. Później sprawdziłem jakie monitory o takiej przekątnej mogę dostać w tej cenie, a na końcu czytałem opinie/testy dotyczące konkretnych modeli. Parametry z opisów producenta mało mnie interesowały…

jacekpw , ale zdajesz sobie sprawę z tego że to nadal jest matryca LCD tylko z podświetlaniem LED?

Nie wierzę w to że to “super led” miałoby dawać lepszą jakość obrazu a już tym bardziej nie ostrzejszy obraz ani nie żywsze kolory, na to ma wpływ głównie typ zastosowanej matrycy a podświetlanie ma znaczenie marginalne.

Nie sądzę aby “super led” różniło się jakością od led, pewnie jedynie zmniejszyli tym zużycie energii.

Patrząc na pozostałe parametry, to są w bardzo dużym stopniu takie same, więc mówicie że nie warto przepłacać? cena tego ‘super LED’ może być też większa z powodu metalowej ramki, gdzie w Semsungu jest plastikowa.

Mówisz o tym super led, czy o obu? i dlaczego tak?

W obu, dlatego że LED to jest taka fajna mini-lampka(dioda), a nie matryca…

Jedyne istniejące prawdziwe ekrany z matrycą LED to te wielkie telebimy: http://www.google.com/search?q=telebimy+led

Reszta to ekrany z matrycą LCD (jest ich kilka typów) podświetlane albo świetlówką albo diodami LED.

Co prawda da się znaleźć prawdziwe ekrany LED (a dokładniej AMOLED lub Super AMOLED jak w telefonach) ale są one małych rozmiarów (niewiele większe od tych w telefonach) bo produkcja dużych jest zbyt droga a przez to drogie są tv z taką matrycą (kilka prototypów już powstało ale ceny są powalające).

“super LED” to chwyt marketingowy jakich mało, tak jak potężne zestawy komputerowe z allegro czy też “mini 720p” (takiego czegoś też nie ma). Na twoim miejscu bym pogooglował, bo w twojej kategorii cenowej tematów było mnóstwo, zagadnienie popularne i wielokrotnie poruszane na wielu forach. Najlepiej by było poszukać forum specjalizujące się w urządzeniach wyświetlających obraz, bo to tam siedzi najwięcej osób obeznanych w temacie.