Monitor + telewizor - jak podłączyć?

Chcę podłączyć do komputera lcd i tv.

Monitor ma rozdzielczość 1280x1024

telewizor 1920 × 1080

Jak zrobić aby pracować albo na tv albo na lcd ? bez konieczności ciągłego odponania przewodu dvi, żeby były podlączone dwa jednocześnie.

Są różnie rozdzielczości i to jest chyba problem.

Dzięki.

Wystarczą dwa wyjścia na karcie .I ustawiasz w Hydravision lub Eyeinfinity(choć jak pamiętam dopiero chyba od serii HD 5XXX) było dostępne ) kalibracje co i jak ma chodzić.

Ja mam u siebie dwa monitory i telewizor podpięte pod komputer.

Mam jeden monitor podłączony do HDMI (tak możesz podłączyć telewizor), drugi do DVI (tak możesz podłączyć monitor).

Wystarczy, że będziesz przełączał (np. w Windows 7 skrótem Win+P) ekrany - pomiędzy trybem “Tylko komputer” i “Tylko projektor”. Jako “komputer” będzie działał ekran podłączony do HDMI, jako “projektor” - ekran podłączony do DVI. Możesz wybrać obraz zduplikowany, ale wtedy dopasuje się do rozdzielczości mniejszego z ekranów, bo oba muszą mieć identyczne.

Z kolei pulpit rozszerzony umieści część pulpitu na ekranie głównym, część na pobocznym, a w ustawieniach rozdzielczości systemu można sobie dopasować ustawienie ekranów, rozdzielczości dla każdego z nich i tak dalej.

mam hd4850 i 2 dvi - nie mam hdmi na karcie graficznej

Żadna różnica, podłączasz telewizor przez DVI i monitor przez drugie DVI (ewentualnie kabelek DVI/HDMI czy też przejściówkę z DVI na VGA). Który będzie “komputerem”, a który “projektorem” zgadniesz już eksperymentalnie.

do 4850 jest dodawana przejsciówka DVI-HDMI i DVI-VGA(przy opcji 2x DVI na karcie) .